ATP Winston-Salem: Pablo Carreno pokonał Hyeona Chunga. Słodki rewanż Steve'a Johnsona

Pablo Carreno w dwóch setach pokonał Hyeona Chunga w ćwierćfinale rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP World Tour 250 w Winston-Salem. Steve Johnson zrewanżował się Kyle'owi Edmundowi za zeszłoroczną porażkę.

Marcin Motyka
Pablo Carreno Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Pablo Carreno
Pablo Carreno udowadnia, że na kortach w Winston-Salem czuje się wspaniale. Przed trzema laty Hiszpan doszedł do ćwierćfinału tego turnieju, a przed dwoma - zdobył tytuł. Wprawdzie w ubiegłorocznej mu nie poszło i odpadł już po pierwszym meczu, ale w tym sezonie ponownie pokazuje się ze świetnej strony. W czwartek Carreno wywalczył awans do półfinału. Po bardzo dobrym występie pokonał 6:3, 6:4 Hyeona Chunga.

- Myślę, że mój przeciwnik zaprezentował się bardzo dobrze, ale ja, grając jak w tym meczu, jestem w stanie wygrać wiele pojedynków - powiedział 27-latek z Barcelony, który w ciągu 80 minut gry zaserwował dwa asy i wykorzystał cztery z pięciu break pointów.

W półfinale rozstawiony z numerem drugim Carreno zmierzy się ze Steve'em Johnsonem. Amerykanin w 1/4 finału wygrał 6:1, 6:2 z Kyle'em Edmundem, rewanżując się Brytyjczykowi za porażkę w ćwierćfinale zeszłorocznej edycji Winston-Salem Open. Aby odnieść zwycięstwo, reprezentant gospodarzy potrzebował zaledwie 64 minut. W tym czasie zaserwował siedem asów, ani razu nie został przełamany, przy własnym podaniu zdobył 80 proc. rozegranych punktów i uzyskał cztery breaki.

- Serwowałem najlepiej od dawna. A dobre podanie zawsze bardzo pomaga. Pewności siebie dodaje również to, kiedy w obu setach szybko przełamiesz przeciwnika - skomentował Johnson, który w tym roku może wygrać trzeci turniej w USA na trzeciej różnej nawierzchni (w kwietniu zwyciężył na mączce w Houston, a w lipcu na trawie w Newport).

W sesji nocnej Danił Miedwiediew ograł 7:6(4), 6:4 Ryana Harrisona. - To był dla mnie świetny mecz. Uważam, że pokazałem solidny tenis - stwierdził Rosjanin, który o finał zagra z Taro Danielem. Japończyk w pojedynku z Nicolasem Jarrym przegrywał już 4:6 i 0:1 z przełamaniem, ale od tego momentu zdobył 12 z 14 rozegranych gemów i zwyciężył 4:6, 6:2, 6:1.