Wiktoria Azarenka wycofała się. Kolejna faworytka rozczarowała

Po porażce Naomi Osaki, w niedzielę z turniejem WTA 1000 w Madrycie pożegnała się kolejna tenisistka z Top 10 rankingu. Wycofała się Białorusinka Wiktoria Azarenka.

Wiktoria Azarenka PAP/EPA / JUANO MARTIN / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
W niedzielę w Madrycie dokończona została II runda. Z marzeniami o tytule pożegnała się nie tylko Naomi Osaka. Karolina Pliskova (WTA 9) przegrała 0:6, 5:7 z Anastazją Pawluczenkową (WTA 41). W pierwszym secie Czeszka nie istniała na korcie. Zdobyła tylko dziewięć punktów. W drugiej partii trwała zażarta walka, ale w końcówce była liderka rankingu osłabła i od 5:4 straciła trzy gemy.

W trwającym 74 minuty meczu Pliskova popełniła siedem podwójnych błędów. Pawluczenkowa zdobyła 34 z 47 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Rosjanka obroniła cztery z pięciu break pointów i wykorzystała pięć z siedmiu szans na przełamanie. Moskwianka poprawiła na 2-6 bilans spotkań z Czeszką.

Simona Halep (WTA 3) prowadziła 6:0, 5:2, aby ostatecznie pokonać 6:0, 6:4 Saisai Zheng (WTA 57). W ciągu 79 minut Rumunka odparła sześć z ośmiu break pointów i zaliczyła sześć przełamań. Tenisistka z Konstancy w Madrycie czuje się znakomicie. Triumfowała w 2016 i 2017, a w finale grała również w 2014 i 2019 roku.

Kolejną rywalką Halep będzie Elise Mertens (WTA 16), która zwyciężyła 7:6(4), 7:5 Jelenę Rybakinę (WTA 22) po dwóch godzinach i 13 minutach. W pierwszym secie Belgijka wróciła z 1:3. W 10. gemie drugiej partii obroniła cztery piłki setowe. W całym meczu pięć razy oddała podanie, a sama wykorzystała sześć z 20 break pointów.

Jennifer Brady (WTA 14) w 66 minut rozbiła 6:2, 6:1 Jelenę Ostapenko (WTA 50). Amerykanka zdobyła 22 z 26 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparła trzy break pointy i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji. O ćwierćfinał zmierzy się z Pawluczenkową.

Jessica Pegula (WTA 33) miała spotkać się z Wiktorią Azarenką (WTA 15), ale Białorusinka wycofała się z powodu kontuzji pleców. Była liderka rankingu jest dwukrotną finalistką imprezy w Madrycie (2011, 2012). W III rundzie Amerykanka zagra z inną tenisistką z Białorusi, Aryną Sabalenką.

Jessica Pegula (USA) - Wiktoria Azarenka (Białoruś, 12) walkower

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Simona Halep awansuje do ćwierćfinału turnieju w Madrycie?