Wimbledon: kibice ponieśli Andy'ego Murraya. Andriej Rublow i Karen Chaczanow bez strat

Niesiony dopingiem publiczności Andy Murray w pięciu setach pokonał Oscara Otte i awansował do III rundy Wimbledonu 2021. W 1/16 finału zameldowali się też m.in. Rosjanie Andriej Rublow i Karen Chaczanow, którzy w środę nie stracili partii.

Marcin Motyka
Andy Murray PAP/EPA / NEIL HALL / Na zdjęciu: Andy Murray
Po zwycięstwie z Nikołozem Basilaszwilim w I rundzie Wimbledonu 2021 Andy Murray podkreślał, że bardzo pomógł mu doping kibiców. W środę z pełnym przekonaniem mógł to powtórzyć. Miejscowa widownia wspomogła swojego idola, gdy najbardziej tego potrzebował, kiedy przegrywał 1-2 w setach, a poziom jego gry obniżał się. Murray odwdzięczył się za wsparcie. Odwrócił losy spotkania z kwalifikantem Oscarem Otte, po prawie czterech godzinach walki zwyciężył 6:3, 4:6, 4:6, 6:4, 6:2 i wywalczył awans do 1/16 finału.

- Kibice byli niewiarygodni, szczególnie kilku gości na trybunach niesamowicie mnie napędzało. Potrzebowałem dziś pomocy i fani wykonali świetną robotę. Na koniec zagrałem kilka wspaniałych punktów. To był trudny mecz - mówił w wywiadzie na korcie Murray (po siedem asów i przełamań oraz 53 zagrania kończące), który w III rundzie zagra z Denisem Shapovalovem, turniejową "dziesiątką".

Miejscowi kibice cieszyli się w środę również z sukcesu Daniela Evansa. Najwyżej aktualnie notowany brytyjski singlista na korcie nr 1 pokonał 6:3, 6:3, 6:4 Dusana Lajovicia. W III rundzie Evans, turniejowa "22", zmierzy się z Sebastianem Kordą. Debiutujący w Wimbledonie 20-letni Amerykanin okazał się lepszy od Antoine'a Hoanga, kwalifikanta.

Nie powiodło się natomiast trzeciemu reprezentantowi gospodarzy, Liamowi Broady'emu. Brytyjski posiadacz dzikiej karty niespodziewanie wygrał pierwszego seta pojedynku z Diego Schwartzmanem, ale przegrał cały mecz (6:4, 2:6, 1:6, 4:6). Oznaczony numerem dziewiątym Argentyńczyk o awans do IV rundy powalczy z Martonem Fucsovicsem. Węgier wyeliminował Jiriego Vesely'ego, który skreczował w drugiej partii.

Z bardzo dobrej strony pokazał się Andriej Rublow. Rosjanin w niespełna półtorej godziny wygrał 6:1, 6:2, 7:5 z Lloydem Harrisem, uzyskując sześć przełamań. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem piątym Rublowa będzie Fabio Fognini. Włoch, turniejowa "26", ograł 6:3, 6:4, 0:6, 6:4 Laslo Djere.

Bez partii w środę zwyciężył także inny Rosjanin, Karen Chaczanow. Tenisista z Moskwy pokonał 6:1, 7:6(3), 6:3 Jegora Gerasimowa i w III rundzie zagra z Francesem Tiafoe'em. Amerykanin poszedł za ciosem po sensacyjnym wyeliminowaniu Stefanosa Tsitsipasa i w 1/32 finału okazał się lepszy od Vaska Pospisila.

W III rundzie jest też Dominik Koepfer, który wygrał 6:3, 6:7(8), 7:6(2), 5:7, 6:3 z Soonem Woo Kwonem. Następnym przeciwnikiem Niemca będzie Roberto Bautista bądź Miomir Kecmanović. Mecz Hiszpana z Serbem został przerwany w czwartym secie z powodu zapadającego zmierzchu.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 35 mln funtów
środa, 30 czerwca

II runda gry pojedynczej:

Andriej Rublow (Rosja, 5) - Lloyd Harris (RPA) 6:1, 6:2, 7:5
Diego Schwartzman (Argentyna, 9) - Liam Broady (Wielka Brytania, WC) 4:6, 6:2, 6:1, 6:4
Daniel Evans (Wielka Brytania, 22) - Dusan Lajović (Serbia) 6:3, 6:3, 6:4
Karen Chaczanow (Rosja, 25) - Jegor Gerasimow (Białoruś) 6:1, 7:6(3), 6:3
Fabio Fognini (Włochy, 26) - Laslo Djere (Serbia) 6:3, 6:4, 0:6, 6:4
Frances Tiafoe (USA) - Vasek Pospisil (Kanada) 6:4, 6:4, 6:4
Marton Fucsovics (Węgry) - Jiri Vesely (Czechy) 6:3, 5:4 i krecz
Dominik Koepfer (Niemcy) - Soon Woo Kwon (Korea Południowa) 6:3, 6:7(8), 7:6(2), 5:7, 6:3
Sebastian Korda (USA) - Antoine Hoang (Francja, Q) 7:5, 6:4, 6:4
Andy Murray (Wielka Brytania, WC) - Oscar Otte (Niemcy, Q) 6:3, 4:6, 4:6, 6:4, 6:2
Miomir Kecmanović (Serbia) - Roberto Bautista (Hiszpania, 8) 3:6, 3:6, 7:6(3), 2:3 *do dokończenia