Mistrzyni Rolanda Garrosa zaczęła z przytupem turniej w Pradze. Zmarnowana szansa Marie Bouzkovej

Mistrzyni Rolanda Garrosa łatwo poradziła sobie z pierwszą rywalką w turnieju WTA 250 w Pradze. Odpadła Marie Bouzkova, która nie wykorzystała przewagi w trzecim secie.

Barbora Krejcikova, mistrzyni Rolanda Garrosa 2021 PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova, mistrzyni Rolanda Garrosa 2021
Drugiego dnia turnieju w Pradze do rywalizacji przystąpiła Barbora Krejcikova (WTA 13). Czeszka pokonała 6:2, 6:3 Isabellę Szinikową (WTA 217). W ciągu 67 minut mistrzyni Rolanda Garrosa zdobyła 24 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Raz została przełamana, a sama wykorzystała pięć z siedmiu break pointów.

Marie Bouzkova (WTA 57) przegrała 6:3, 4:6, 2:6 ze Storm Sanders (WTA 141). Czeszka w trzecim secie nie wykorzystała prowadzenia 2:0 i break pointa na 3:0. W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu obie tenisistki miały po 12 szans na przełamanie. Australijka obroniła osiem, a wykorzystała sześć.

Katerina Siniakova (WTA 63) wróciła z 2:4 w drugim secie (mogła przegrywać 2:5, ale odparła break pointa) i pokonała 6:0, 6:4 Jodie Burrage (WTA 266). W ciągu 68 minut Czeszka zamieniła na przełamanie sześć z 11 okazji. Tereza Martincova (WTA 78) zdobyła 20 z 27 punktów przy drugim podaniu rywalki i wygrała 6:1, 6:4 z Samanthą Murray Sharan (WTA 243).

Kolejną rywalką Krejcikovej będzie Ysaline Bonaventure (WTA 127), która w 70 minut pokonała 6:3, 6:2 Naikthę Bains (WTA 282). Belgijka zniwelowała cztery z pięciu break pointów i zaliczyła cztery przełamania.