Ten mecz przykuwał uwagę. Novak Djoković wrócił na kort

Novak Djoković rozegrał premierowy mecz w sezonie 2022. W I rundzie turnieju ATP 500 w Dubaju Serb w dwóch setach pokonał Lorenzo Musettiego. O wiele trudniejszą przeprawę ma za sobą Andy Murray.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / ALI HAIDER / Na zdjęciu: Novak Djoković
Na ten mecz patrzył cały tenisowy świat. Novak Djoković, który po anulowaniu wizy nie został dopuszczony do Australian Open, zainaugurował rywalizację w sezonie 2022. W poniedziałek, w I rundzie turnieju ATP 500 w Dubaju, zmierzył się z Lorenzo Musettim. Serb pokonał utalentowanego Włocha 6:3, 6:3.

Djoković zaczął spokojnie, próbując uchwycić właściwy rytm i sprawdzając możliwości rywala. Po trzech gemach przyspieszył, zanotował przełamanie i objął prowadzenie 4:1. Tej przewagi już nie stracił do końca seta.

Druga odsłona była bardzo podobna. Serb skutecznie serwował i miał inicjatywę w wymianach. W tej partii dwukrotnie znalazł sposób na przełamanie podania Musettiego i mógł się cieszyć ze zwycięskiego powrotu do rozgrywek.

Djoković w trakcie 74 minut gry zapisał na swoim koncie pięć asów, trzy przełamania, 19 zagrań kończących i 17 niewymuszonych błędów. W II rundzie Dubai Duty Free Tennis Championships najwyżej rozstawiony Serb zmierzy się z lepszym z pary Karen Chaczanow - Alex de Minaur.

O wiele trudniejszą przeprawę ma za sobą dobry znajomy Djokovicia, Andy Murray. Brytyjczyk posiadacz dzikiej karty, był o kilka punktów od porażki z kwalifikantem Christopherem O'Connellem, ale wytrzymał trudne momenty i ostatecznie zwyciężył 6:7(4), 6:3, 7:5.

W poniedziałek z dobrej strony pokazali się inni tenisiści z eliminacji. Jiri Vesely niespodziewanie pokonał 6:4, 7:6(3) Marina Cilicia, a Taro Daniel ograł Davida Goffina. Do II rundy awansował też Filip Krajinović, który wygrał trzysetową potyczkę z grającym z dziką kartą Malekiem Jazirim.

Dubai Duty Free Tennis Championships, Dubaj (Zjednoczone Emiraty Arabskie)
ATP 500, kort twardy, pula nagród 2,794 mln dolarów
poniedziałek, 21 lutego

I runda gry pojedynczej:

Novak Djoković (Serbia, 1) - Lorenzo Musetti (Włochy, WC) 6:3, 6:3
Filip Krajinović (Serbia) - Malek Jaziri (Tunezja, WC) 6:7(4), 6:2, 6:4
Jiri Vesely (Czechy, Q) - Marin Cilić (Chorwacja) 6:4, 7:6(3)
Taro Daniel (Japonia, Q) - David Goffin (Belgia) 6:3, 7:6(5)
Andy Murray (Wielka Brytania, WC) - Christopher O'Connell (Australia, Q) 6:7(4), 6:3, 7:5