Rafael Nadal powrócił do rozgrywek. Trudna przeprawa Alexandra Zvereva

W pierwszym meczu po sześciotygodniowej przerwie spowodowanej kontuzją żeber Rafael Nadal bez straty seta pokonał Miomira Kecmanovicia i awansował do III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie. Alexander Zverev ma za sobą trudną przeprawę.

Marcin Motyka
Rafael Nadal PAP/EPA / Emilio Naranjo / Na zdjęciu: Rafael Nadal
Moim celem jest, by zaakceptować to, co się wydarzyło, i spróbować grać jak najlepiej. Wiem, że to nie będzie łatwe, ale jestem pewny siebie - powiedział przed kilkoma dniami Rafael Nadal. Hiszpan w tym tygodniu powraca do rozgrywek po sześciotygodniowej absencji spowodowanej kontuzją żeber. W pierwszym meczu po pauzie pokonał 6:1, 7:6(4) Miomira Kecmanovicia i awansował do III rundy turnieju ATP Masters 1000 w Madrycie.

Nadal wyszedł na kort z ogromną energią i w pierwszym secie wręcz zdmuchnął rywala z kortu, tracąc tylko jednego gema. Druga partia, z powodu opadów deszczu rozgrywana pod dachem, była dla Hiszpana trudniejsza, lecz Majorkanin przechylił szalę na swoją korzyść w tie breaku.

W ciągu godziny i 55 minut gry Nadal zaserwował trzy asy, wykorzystał cztery z sześciu piłek na przełamanie i posłał 29 zagrań kończących. W 1/8 finału rozstawiony z numerem trzecim Hiszpan zmierzy się z Davidem Goffinem, z którym ma bilans 4-2. Belgijski kwalifikant w środę ograł Botika van de Zandschulpa.

Bardzo trudną przeprawę na początek zmagań w Mutua Madrid Open ma za sobą Alexander Zverev. Będący w ostatnich tygodniach w przeciętnej dyspozycji Niemiec po ponad dwugodzinnej batalii wygrał 4:6, 6:4, 6:4 z Marinem Ciliciem.

- W pierwszym secie straciłem koncentrację. Ale myślę, że grałem dobrze i jestem zadowolony z tego zwycięstwa, bo Marin jest trudnym rywalem - mówił, cytowany przez atptour.com, oznaczony numerem drugim Zverev, który w środę zapisał na swoim koncie 11 asów, trzy breaki i 32 uderzenia wygrywające.

Z dobrej strony pokazali się Brytyjczycy. Rozstawiony z numerem dziewiątym Cameron Norrie pokonał 6:4, 6:7(5), 6:4 Johna Isnera i w III rundzie zmierzy się z Carlosem Alcarazem, turniejową "siódemką". Z kolei Daniel Evans ograł oznaczonego numerem 17. Roberto Bautistę, a jego następnym przeciwnikiem będzie grający z "szóstką" przy nazwisku Andriej Rublow.

Mutua Madrid Open, Madryt (Hiszpania)
ATP Masters 1000, kort ziemny, pula nagród 6,744 mln euro
wtorek, 3 maja

II runda gry pojedynczej:

Alexander Zverev (Niemcy, 2) - Marin Cilić (Chorwacja) 4:6, 6:4, 6:4
Rafael Nadal (Hiszpania, 3) - Miomir Kecmanović (Serbia) 6:1, 7:6(4)
Cameron Norrie (Wielka Brytania, 9) - John Isner (USA) 6:4, 6:7(5), 6:4
Daniel Evans (Wielka Brytania) - Roberto Bautista (Hiszpania, 17) 6:3, 5:7, 7:6(2)
David Goffin (Belgia, Q) - Botic van de Zandschulp (Holandia) 6:4, 6:2