Piotr Tarnacki z teamem 77 racing został mistrzem świata w klasie Micro

Załoga 77 racing w składzie Piotr Tarnacki Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała wywalczyła złoty medal mistrzostw świata w klasie Micro, które odbyły się w Annacy we Francji. Drugie miejsce zajęła załoga Piotra Ogrodnika.

Maciej Frąckiewicz
Piotr Tarnacki (w środku) i jego załoga Materiały prasowe / Na zdjęciu: Piotr Tarnacki (w środku) i jego załoga

W dniach 19-25 września w alpejskiej miejscowości Annacy, na przepięknym jeziorze Lac d'Annacy we Francji odbyły się regaty Micro World Championship Annecy 2017, będące najważniejszym wydarzeniem żeglarskim w klasie Micro.

Team 77 racing na jachcie Roca-Stawo w składzie Piotr Tarnacki, Grzegorz Banaszczyk i Bartosz Makała zajmował po pierwszym dniu rywalizacji drugą pozycję w klasyfikacji generalnej. Prowadziła inna polska załoga, którą tworzyli Piotr Ogrodnik, Tomasz Brzozowski oraz Paweł Choroba. Później przez dwa dni było zbyt mało wiatru, żeby można było pływać i wszyscy mieli przymusowe wolne.

Na szczęście wiatr powrócił na ostatni dzień zmagań i organizatorzy mogli przeprowadzić wyścig typu long. Team 77 racing zajął w nim drugie miejsce, ale to wystarczyło, żeby cieszyć się tytułu mistrza świata w klasie Micro. Piotr Ogrodnik i spółka dopłynęli do mety na trzeciej pozycji, co poskutkowało spadkiem na drugą lokatę. Obie polskie załogi miały po tyle samo punktów, ale o kolejności decydował wynik ostatniego wyścigu. Trzecie miejsce zajęła francuska załoga w składzie Maxime Brunel, Lionel Tissot oraz Lucas Tissot.

W mistrzostwach świata wzięło udział 68 załóg. Rok 2017 dla 77 racing będzie szczególną datą, tym bardziej, że to już siódme zwycięstwo w mistrzostwa świata w historii teamu!

Czy Piotr Tarnacki wywalczy w przyszłym roku kolejny tytuł mistrza świata?