Poznajesz? To dwukrotny polski medalista olimpijski

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / mateuszkusznierewicz.official / Na zdjęciu: Mateusz Kusznierewicz
Instagram / mateuszkusznierewicz.official / Na zdjęciu: Mateusz Kusznierewicz
zdjęcie autora artykułu

Na przełomie XX i XXI wieku Polska żyła jego wielkimi sukcesami. Mateusz Kusznierewicz ma na koncie złote medale wszystkich najważniejszych imprez sportowych.

W tym artykule dowiesz się o:

Gdy mówi się o żeglarstwie, to musi paść nazwisko Mateusza Kusznierewicza. Lata 90. XX stulecia i pierwsze lata XXI wieku to wielkie pasmo sukcesów naszego utytułowanego sportowca.

W klasie Finn nie miał sobie równych. W 1996 roku został złotym medalistą igrzysk olimpijskich w Atlancie. Potem przywiózł brąz z Aten, gdzie IO odbyły się w 2004 roku.

Nasz wybitny żeglarz ma także na koncie cztery złote medale mistrzostw świata, po dwa w klasie Finn i Star. Do tego w jego dorobku są trzy złota mistrzostw Europy.

Urodzony w Warszawie 49-latek bez wątpienia jest jednym z bardziej utytułowanych polskich sportowców. W 2012 roku zakończył zawodową karierę, ale pozostał przy sporcie.

Kusznierewicz od wielu lat jest zaangażowany w różne społeczne i biznesowe projekty. Prowadzi firmę "Kurs na sukces", w której uczy innych, jak budować trwałą motywację, zwiększać efektywność w pracy i osiągać jeszcze lepsze wyniki. Działa także w branży turystycznej, organizując kursy i obozy żeglarskie.

Na swoim profilu na Instagramie Kusznierewicz zamieścił interesujące zdjęcie. Ten mały chłopiec to właśnie przyszły dwukrotny medalista olimpijski i wielokrotny mistrz świata i Europy.

Czytaj także: Polska tenisistka błyszczała w Serbii. To jej najlepszy wynik w karierze Maja Chwalińska grała o tytuł w Pradze. Dwa sety rozstrzygnęły finał

ZOBACZ WIDEO: Korzeniowski dostał w "tyłek", kiedy był dzieckiem. "Nie miałem nawet butów na trening"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty