Żużel. Niecodzienna sytuacja. 10 punktów i... brak półfinału

Oliver Berntzon zaliczył udany debiut w cyklu TAURON Speedway Euro Championship 2022. Szwed zdobył 10 punktów, jednak to nie wystarczyło, by awansować do wyścigu ostatniej szansy.

KC
walka Piotra Pawlickiego (kask czerwony) z Oliverem Berntzonem WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: walka Piotra Pawlickiego (kask czerwony) z Oliverem Berntzonem
Szwed spisał się bardzo dobrze. W swoim debiucie wygrał jeden wyścig, a trzykrotnie dojeżdżał do mety na drugim miejscu. Niewiele zabrakło, a uzyskałby awans do barażu. Ostatecznie w wyścigu nr 21 wystąpił Piotr Pawlicki, który miał tyle samo punktów co Oliver Berntzon, jednak wygrał jeden wyścig więcej.

Indywidualny Mistrz Szwecji zdobył łącznie 10 punktów i przed zawodami w Guestrow traci zaledwie trzy punkty do trzeciego w klasyfikacji przejściowej Leona Madsena.

- To był niezły dzień. Oczywiście, jestem zadowolony z mojego wyniku, jednak gdy zdobywasz 10 punktów i nie awansujesz do półfinału to musisz być trochę rozczarowany. Szkoda, że w pierwszym biegu straciłem punkt na rzecz Pawlickiego, jednak jest jak jest - powiedział Berntzon.