Żużel. Motor Lublin lepszy od KS Toruń w przerwanym meczu. Fantastyczna seria młodego Fina

We wtorek na torze w Lublinie odbyło się spotkanie w ramach U24 Ekstraligi. Zawody zostały przerwane po 11. biegu, a wynik zaliczony. Motor Lublin wygrał 40:25 z KS Toruń.

Michał Mielnik
Antti Vuolas na prowadzeniu WP SportoweFakty / Małgorzata Cieśluk / Na zdjęciu: Antti Vuolas na prowadzeniu.
W osłabionym składzie przyjechali do Lublina zawodnicy z Torunia. Na zawody nie dotarł Bastian Pedersen. Mimo to zespół gości od początku wydawał się być lepszy. Pierwsza seria zakończyła się wynikiem 11:13.

Odrodzenie gospodarzy nastąpiło po pierwszej przerwie. Motor szybko odrobił straty i wyszedł na prowadzenie. W ósmym biegu podopieczni Macieja Kuciapy wygrali 5:0, co przesądziło o wyniku spotkania.

Motor do zwycięstwa poprowadził Antti Vuolas, który wywalczył komplet punktów. Tym samym Fin kontynuuje swoją fantastyczną serię, gdyż w ostatnim czasie z 13 punktami wywalczył awans do SEC Challenge.

Wśród gości brylował Krzysztof Lewandowski, który na torze wywalczył 11 punktów i praktycznie jako jedyny był w stanie postawić się gospodarzom.