Młodzieżowego maratonu ciąg dalszy. W czwartek druga runda MDMW w Ostrowie

W czwartek na Stadionie Miejskim w Ostrowie rozegrana zostanie II runda Młodzieżowych Drużynowych Mistrzostw Wielkopolski. Początek zawodów zaplanowany został na godz. 16.00.

Mateusz Kozanecki
Jędrzej Zając (z prawej) WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Jędrzej Zając (z prawej)

Pierwszy etap zmagań odbył się 25 kwietnia w Lesznie. Ex aequo zwyciężyły zespoły Cash Broker Stali Gorzów i Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra. Podium uzupełniła Euro Finannce Polonia Piła. Gospodarze czwartkowych zawodów zajęli w Lesznie ostatnie miejsce z dorobkiem dziewięciu punktów.

Dla części uczestników II rundy MDMW będzie to już czwarty turniej z rzędu. W poniedziałek rozegrany został finał Brązowego kasku, we wtorek i środę natomiast toczyła się rywalizacja w ramach DMPJ.

W zawodach wystartuje sześć zespołów. Drużyny w głównej mierze postanowiły dać szansę mniej doświadczonym zawodnikom. Biletem wstępu na ostrowski turniej będzie program w cenie 10 zł.