Getty Images / Na zdjęciu: Joanna Jóźwik

Copernicus Cup: Joanna Jóźwik pobiła 18-letni rekord Polski!

Patryk Kurkowski

To był niesamowity bieg w wykonaniu Joanny Jóźwik! 26-letnia biegaczka średniodystansowa osiągnęła cel. Nasza zawodniczka pobiegła kapitalnie i pobiła halowy rekord Polski na dystansie 800 metrów, który przez 18 lat należał do Lidii Chojeckiej.

Joanna Jóźwik mogła liczyć na wsparcie Emilii Ankiewicz, która od początku narzuciła mocne tempo. Tylko najlepsza nasza biegaczka na dystansie 800 metrów była w stanie je wytrzymać.

Na ostatnich 300 metrach Jóźwik była osamotniona, ale szybko zmierzała do mety. Ostatecznie wpadła na metę z czasem 1:59.29 i zdeklasowała rywalki. Druga na mecie Anita Hinriksdottir z Islandii straciła do Polki ponad dwie sekundy!

Jóźwik osiągnęła swój cel na sezon halowy - podczas Copernicus Cup poprawiła rezultat Lidii Chojeckiej aż 0,7 sekundy. Warto również dodać, że Jóźwik jako jedyna w tym roku na świecie pokonała 800 metrów poniżej 2 minut.

26-letnia zawodniczka zwyciężyła już po raz trzeci w tym roku. Wcześniej wygrała dwa mityngi w Niemczech. Wszystkie, w tym Copernicus Cup, są zaliczane do cyklu IAAF World Indoor Tour.