PAP/EPA / EPA/ARMANDO BABANI

Euro 2016: koniec niebywałej serii Hiszpanii

Maciej Kmita

W meczu 3. kolejki Euro 2016 z Chorwacją dobiegła końca niebywała seria reprezentacji Hiszpanii bez straconego gola. Bramkarze La Furia Roja byli niepokonani przez 734 minuty! To rekord wszech czasów mistrzostw Europy.

Rekordowa passa Hiszpanii bez straconego gola ma swój początek w fazie grupowej Euro 2012. W 2. kolejce rozgrywanego w Polsce i na Ukrainie turnieju zespół Vicente del Bosque pokonał 4:0 Irlandię, a następnie pokonał Chorwację (1:0) i rozprawił się z Francją (2:0). W półfinale Hiszpanie okazali się lepsi od Portugalii (0:0, karne), a w finale rozbili 4:0 Italię.

W dwóch pierwszych meczach Euro 2016 obrońcy tytułu ograli Czechów (1:0) i Turków (3:0), a sposób na nich znaleźli dopiero w spotkaniu 3. kolejki Chorwaci. W 45. minucie wtorkowego meczu Davida de Geę pokonał Nikola Kalinić, zatrzymując na 734 minutach serię Hiszpanii bez straconego gola.