To nie żart. Spójrz, co Polacy sprezentowali papieżowi Franciszkowi

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Getty Images / Watykan Media  / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii i papież Franciszek
WP SportoweFakty / Mateusz Czarnecki / Getty Images / Watykan Media / Na zdjęciu: piłkarze Jagiellonii i papież Franciszek
zdjęcie autora artykułu

Sympatycy Jagiellonii Białystok gościli na audiencji w Watykanie. Z tej okazji kibice przygotowali wyjątkowy prezent dla papieża Franciszka.

W tym artykule dowiesz się o:

Przed ostatnią kolejką PKO Ekstraklasy "Duma Podlasia" prowadzi w tabeli i ma minimalną przewagę nad Śląskiem Wrocław. Jeśli Jagiellonia Białystok poradzi sobie na własnym stadionie z Wartą Poznań, sięgnie po pierwszy w historii mistrzowski tytuł.

W środę (22 maja) papież Franciszek najprawdopodobniej dowiedział się o istnieniu klubu z Białegostoku. Na audiencji u Ojca Świętego w Watykanie pojawiła się bowiem grupa sympatyków walczącej o mistrzostwo Jagiellonii.

Licząca siedem osób polska delegacja pod przewodnictwem ks. Sebastiana Kondziora na placu św. Piotra przekazała duchownemu żółto-czerwony szalik Jagiellonii z herbem papieskim. Franciszek z uśmiechem na ustach przyjął prezent.

- Drugi bliźniaczy szalik wróci do naszej Archidiecezji Białostockiej, stając się symbolem połączenia Światowych Dni Dzieci w Rzymie z archidiecezjalnymi obchodami, w których weźmie udział 8500 dzieci - wyjaśnił ks. Sebastian Kondzior, cytowany przez vaticannews.va.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: można oglądać w nieskończoność! Cudowne uderzenie w futsalu

W papieskiej audiencji wzięły udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami i organizatorami Dziecięcej Ultry (sektor najmłodszych fanów Jagiellonii). W sobotę mieszkańcy Białegostoku na Stadionie Miejskim, gdzie odbędzie się mecz ostatniej kolejki z Wartą, włączą się w obchody Światowych Dni Dzieci.

Czytaj więcej: Kibice Jagiellonii mają problem. Korzystają oszuści Siemieniec przed finałem sezonu. "Są sytuacje, w których nie trzeba nic mówić"

Źródło artykułu: WP SportoweFakty