YouTube / Na zdjęciu: Mecz futsalu kobiet.

"Jest mi wstyd, że oglądam to spotkanie". Burza po tym, co stało się na mistrzostwach Polski

Michał Mielnik

Do niemałego skandalu doszło podczas ostatnich Młodzieżowych Mistrzostw Polski U15 kobiet w futsalu. - Nie powinno mieć miejsca coś takiego - mówił komentator zawodów.

W pierwszy weekend marca w Kleszczowie oddalonym o niecałe 40 km od Piotrkowa Trybunalskiego odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Polski U15 kobiet, czyli rywalizacja 14-latek. Drugiego dnia imprezy doszło do niemałej afery.

FSA Kraków rywalizowało z Polonią Tychy. Na ok. 2:45 minuty przed końcem meczu tablica wyników wskazywała 2:1 dla zespołu ze Śląska.

Wtedy o przerwę poprosił trener krakowskiej drużyny Michał Karasiński. Wszyscy obecni w hali oraz komentatorzy byli przekonani, że szkoleniowiec bierze przerwę, aby omówić taktyczne rozegranie ostatnich minut. Tak się jednak nie stało.

Wynik 2:1 dla Polonii sprawiał, że obie drużyny awansowały do dalszej fazy rywalizacji, a czekająca na wynik meczu Iskra Tarnów odpadała z gry. Trenerzy najprawdopodobniej przekazali tę informację swoim zawodniczkom oraz nakazali im pasywną grę, aby przeczekać do końca meczu.

Cała akcja od 10:31:30

Po wznowieniu gry obserwowaliśmy, jak piłkarki Polonii Tychy podawały między sobą piłkę pod swoją bramką, a rywalki nawet nie zamierzały je atakować. Cała farsa trwała blisko dwie minuty.

To zachowanie drużyn odbiło się szerokim echem w internecie oraz świecie futsalu. - Pomyśleć, że reprezentantki Polski i to tak młode, od podszewki uczone są przez trenerów takiego dziadostwa! Wstyd i żenada, jak dla mnie dyskwalifikacja - napisał jeden z kibiców na Facebooku.

- Jest mi wstyd, że oglądam to spotkanie. To skandal - dodał komentator spotkania, które było transmitowane na YouTube na kanale "Transmisje wInternecie".

Ostatecznie Młodzieżowym Mistrzem Polski U15 kobiet w futsalu zostały zawodniczki FSA Kraków, które w finale spotkały się z Polonią Tychy. Tym samym obie te drużyny zdobyły dwa najcenniejsze medale w rozgrywkach.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)