Zmienność Zagłębia, wykorzystana przez sanoczan - echa sparingu Zagłębie Sosnowiec - Ciarko KH Sanok

Olga Krzysztofik

Było dobrze, ale tylko do czasu. Jednak sosnowieccy hokeiści grali jak z nut, dopiero w połowie drugiej tercji do walki włączyli się ich rywale. - Rywale nas gonili, a my staliśmy w miejscu. Zabrakło sił - nie krył zdenerwowania po przegranej Tomasz Rajski.

Sosnowieccy hokeiści mieli okazję do zaprezentowania się przed własną publicznością po raz pierwszy. Trener Wojciech Matczak twierdził, że rozegrany wcześniej sparing z JKH GKS-em Jastrzębie nie wyglądał źle, a do zwycięstwa zabrakło jedynie skuteczności. W meczu z KH Sanok jego podopieczni udowodnili, że mogą być skuteczni, ale... do czasu.

Gospodarze mogli otworzyć wynik spotkania już w piątej minucie, ale (jak mówi znane przysłowie) co się odwlecze, to nie uciecze. W pierwszej tercji trafili oni dwa razy, a w 24 minucie ponownie trafił Robin Bacul. Niestety, był to dla Zagłębia koniec bramek pomimo wielu okazji w dalszej części spotkania.

W 39 minucie wynik dla Ciarko KH Sanok otworzył Maciej Mermer. Przyjezdni nie poprzestali na jednym trafieniu, w ostatniej tercji dołożyli bowiem jeszcze trzy. - Do stanu 3:0 i sytuacji Martina Voznika, którą zmarnował na 4:0 szło nam super. Po tej niewykorzystanej okazji rozpoczęliśmy drugi mecz. Może dlatego, że prowadziliśmy 3:0 nasza organizacja gry zaczęła szwankować? - zastanawiał się po meczu Matczak podczas rozmowy z sosnowiec.info.pl.

Jest do druga porażka Zagłębia Sosnowiec. Przypomnijmy jednak, że ich piątkowi rywale rozpoczęli drugą fazę przygotowań znacznie wcześniej. Na swoim koncie mają już trzy sparingi, a w ostatnim pokonali wicemistrza kraju Comarch Cracovię 4:3.

Następne sparingi sosnowiczanie rozegrają w Sanoku, gdzie w dniach od 12 do 14 sierpnia zostanie rozegrany turniej z udziałem Zagłębia, KH Sanok oraz słowackiej HK Spišská Nowa Wieś i białoruskiego HK Brześć.

Zagłębie Sosnowiec - Ciarko KH Sanok 3:4 (2:0,1:1,0:3)
1:0 - Bacul - Białek - Galvas (14:22),
2:0 - Galvas - Luka (19:22),
3:0 - Bacul - Mazurek (23:53),
3:1 - Mermer (38:36),
3:2 - Ivicić - Radwański (40:35),
3:3 - Radwański - Vozdecky (50:35),
3:4 - Milan (58:06)

Zagłębie: Rajski (Dzwonek) – Mazurek, Galvas, Bacul, Białek, Luka – Kuc, Duszak, Podsiadło, Antonović, Twardy – Cychowski, Marcińczak, Jaros, Zachariasz, Sarnik – Banaszczak, Pawlak, M. Kozłowski, Voznik, Baranyk.

KH Sanok: Plaskiewicz (Rączka) – Ivicić, Kubat, Vozdecky, Zapała, Radwański – Suur, Rąpała, Gruszka, Słowakiewicz, Biały – Gurican, Bigos, Poziomkowski, Milan, Mermer – Koseda, Owczarek, Hućko, Strzyżowski, Maciejko oraz Solon.

Kary: Zagłębie - 4 minuty, KH Sanok - 8 minut.