AFP

MŚ w hokeju: Perfekcyjni Finowie. Nyquist rozniósł Kazachstan

Rafał Lichowicz

Reprezentacja Finlandii i Szwecji zgodnie wygrały swoje mecze w 4. rundzie spotkań fazy grupowej mistrzostw świata elity w Rosji. Obie ekipy objęły prowadzenie w swoich grupach.

Skazywani na porażkę Węgrzy zaprezentowali się nadzwyczaj dobrze na tle faworyzowanych Finów, którzy wciąż nie stracili punktu na MŚ. Po pierwszych 20 minutach na zegarze widniał idealny remis 1:1, choć przed meczem wiele wskazywało na pogrom "Madziarów".

Wynik otworzył dopiero w 37 minucie gry obrońca Jokerit, Atte Ohtamaa. Prowadzenie podwyższył w ostatniej tercji Mikko Koivu, a na niecałe cztery minuty przed końcem gry rezultat ustalił Aleksander Barkov z Florida Panthers.

Reprezentacja Finlandii po czterech meczach ma na swoim koncie komplet 12 punktów. W najbliższej kolejce rywalem rozpędzonych "Suomi" będą Francuzi.

Za porażkę z Czechami (2:4) odkuli się Szwedzi, którzy w swoim czwartym meczu na światowym czempionacie pokonali pewnie Kazachstan 7:3. Hokeiści "Trzech Koron" w dwóch pierwszych tercjach sześciokrotnie znaleźli drogę do bramki niżej notowanego rywala.

W ostatniej Szwedzi wyraźnie odpuścili Kazachom, którzy zdobyli dwa gole na dystansie nieco ponad minuty. Końcowy rezultat ustalił prawoskrzydłowy Detroit Red Wings - Gustav Nyquist, który w całym meczu zapisał na swoim koncie 3 gole i asystę.