Materiały prasowe

Niemcy wyprzedzili Polaków. Zobacz klasyfikację Igrzysk Europejskich

PS

We wtorek reprezentacja Polski zdobyła cztery medale Igrzysk Europejskich. W klasyfikacji Biało-Czerwoni zostali wyprzedzeni przez Niemcy.

Cztery medale wywalczyli reprezentanci Polski we wtorek podczas Igrzysk Europejskich. Po złoto sięgnęła 21-letnia Martyna Kierczyńska (muay thai) nie dała szans swojej rywalce w kategorii do 54 kg. Oskar Siegert wywalczył srebro (również w muay thai), podobnie jak Roksana Dargiel. Ze srebrnym medalem rywalizację zakończyły nasze rugbystki.

W efekcie Polacy mają już 34 medale Igrzysk Europejskich (11 złotych, 14 srebrnych oraz 9 brązowych). Po wtorku spadli w klasyfikacji na piąte miejsce, bo 12 złotych mają Niemcy i to oni wskoczyli na czwartą lokatę.

Czołówka bez zmian - prowadzą Włosi (63 medale: 19 złotych, 19 srebrnych, 25 brązowych), druga jest Hiszpania (43 medale: 18 złotych, 11 srebrnych, 14 brązowych), a trzecia Ukraina (34 medale: 17 złotych, 10 srebrnych i 7 brązowych).

Igrzyska Europejskie potrwają do 2 lipca.