Newspix / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Adam Cieślar

Rydzek i Riessle wygrali sprint w Lahti, Cieślar i Kupczak na 9. pozycji

Piotr Ziemka

Johannes Rydzek i Fabian Riessle wygrali drużynowy sprint Pucharu Świata kombinatorów norweskich w Lahti. Na dziewiątej pozycji uplasowali się Adam Cieślar oraz Szczepan Kupczak.

Każdy z zawodników oddał po jedynym skoku na dużym obiekcie w Lahti i przebiegł 7,5 kilometra (5 razy po 1,5 km). Na skoczni najlepiej spisali się Norwegowie. W pierwszej kolejce Jan Schmid wylądował na 128. metrze (najdłuższa odległość konkursu). W tej fazie zawodnicy ruszali z trzynastej belki startowej.

Przed rozpoczęciem drugiej kolejki rozbieg obniżono o dwa stopnie. Jedynie Jarl Magnus Riiber rozpoczynał najazd na próg z dziesiątej platformy. Mimo to, uzyskał najlepszą odległość w jego grupie - osiągnął 124 metry.

Ósme miejsce po pierwszej części zmagań zajmowali Polacy. 14. wynik pierwszej kolejki miał Adam Cieślar. Natomiast Szczepan Kupczak uzyskał czwarty rezultat w drugiej grupie.

Riiber doznał kontuzji w trakcie biegu i nie dobiegł do mety. Zwyciężyli Johannes Rydzek i Fabian Riessle (po skokach znajdowali się na drugim miejscu). Na drugiej pozycji zostali sklasyfikowani Lukas Klapfer oraz Bernhard Gruber. Polacy zajęli dziewiąte miejsce. Do rywalizacji zgłoszono 20 duetów.

W tej konkurencji nie uczestniczyli dwaj czołowi zawodnicy klasyfikacji generalnej Pucharu Świata - Eric Frenzel i Akito Watabe.