PAP/EPA / Srdjan Suki / Na zdjęciu: Justyna Święty-Ersetic

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan bez medalu na 400 metrów

Szymon Łożyński

Justyna Święty-Ersetic zajęła siódme, a Iga Baumgart-Witan ósme miejsce w finale biegu na 400 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Dosze. Wygrała, z rewelacyjnym czasem 48,14, Salwa Eid-Naser z Bahrajnu.

Już sam awans do finału na 400 metrów. zarówno dla Igi Baumgart-Witan jak i Justyny Święty-Ersetic, był dużym sukcesem. Wśród uczestniczek decydującego biegu, nasze reprezentantki miały najsłabsze życiówki, dlatego trudno było zakładać, że Polki powalczą o medal.

Niespodzianki nie było. Polki dały z siebie tyle, ile mogły, ale zgodnie z przypuszczeniami zajęły dwa ostatnie miejsca w finale. Justyna Święty-Ersetic była siódma z czasem 50,95. Igę Baumgart-Witan sklasyfikowano na 8. lokacie (51,29).

Kapitalnie pobiegła natomiast Salwa Eid Naser. Biegaczka z Bahrajnu zdobyła złoty medal z rewelacyjnym wynikiem 48,14. To najlepszy rezultat w tym roku na świecie i trzeci w historii lekkiej atletyki na tym dystansie! Srebro wywalczyła Shaunae Miller-Uibo z Wysp Bahama, a brąz Jamajka Shericka Jackson.

Dwie Polki w finale to jednak znakomity sygnał przed niedzielną sztafetą 4x400 metrów, w której Biało-Czerwone stać na medal, a liderkami kadry będą właśnie Justyna Święty-Ersetic i Iga Baumgart-Witan. Finał tej konkurencji zaplanowano na niedzielę 6 października na godzinę 20:30 czasu polskiego.