Kw. MŚ 2010: Podsumowanie meczów w strefie CONCACAF

Adam Kiołbasa

W meczach otwierających fazę finałową eliminacji do Mistrzostw Świata 2010 w strefie CONCACAF nie zabrakło emocji. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w najciekawszym starciu pokonała 2:0 Meksyk, Kostaryka w takim samym stosunku bramkowym ograła Honduras, a Salwador podzielił się punktami z Trynidadem i Tobago.

Od początku spotkania przeważało USA, które zdołało zepchnąć Meksyk do defensywy, ale na efekty przyszło czekać aż do końcówki pierwszej odsłony, bo dopiero wtedy na listę strzelców wpisał się Brandley. W 64. Rafael Marquez ułatwił gospodarzom zadanie, gdyż zobaczył czerwoną kartkę, przez co goście musieli kończyć pojedynek w liczebnym osłabieniu. Już w doliczonym czasie gry Brandley ustalił wynik rywalizacji na 2:0.

Emocji nie zabrakło w Salwadorze, gdzie Trynidad i Tobago po 27. minutach prowadził 2:0, aby ostatecznie pozwolić sobie odebrać zwycięstwo. Już w 7. trafił Edwards, a w 27. z rzutu karnego na 2:0 podwyższył Yorke. W 83. i 90. jednak trafiał Romero i dał miejscowym cenny punkt.

W ostatniej konfrontacji Kostaryka ograła Honduras, chociaż początkowo miała ze swoim przeciwnikiem trochę problemów. Bramki zaczęły padać dopiero po zmianie stron. O triumfie gospodarzy przesądziły trafienia z 49. i 60. minuty Furtado.

Liderem z trzema punktami na koncie są Kostaryka i Stany Zjednoczone, trzecie miejsce do spółki zajmują Honduras oraz Salwador, a stawkę zamykają Meksyk wraz z Hondurasem.