Getty Images / Matthias Hangst / Ałan Dzagojew (w środku)

Mundial 2018. Fatalne wieści dla lidera Rosjan. Ałan Dzagojew naderwał mięsień

Marcin Górczyński

Ałan Dzagojew może zakończyć udział w MŚ 2018 zanim tak naprawdę turniej zdąży się rozkręcić. Rosyjski pomocnik uszkodził mięsień podkolanowy podczas meczu z Arabią Saudyjską (5:0).

Na inaugurację Sborna rozbiła Saudyjczyków w pył, ale humory piłkarzy i sztabu zmąciła kontuzja Ałana Dzagojewa. Podstawowy pomocnik w 23. minucie spotkania z Rosją niefortunnie stąpnął i bez kontaktu z przeciwnikiem uszkodził jeden z mięśni uda.

Nie był w stanie kontynuować gry i od razu udał się na badania. Diagnoza nie jest zbyt pomyślna. Uszkodzenia mięśnia podkolanowego może oznaczać koniec mundialu dla 27-latka. Dokładną przerwę pomoże oszacować zaplanowane badanie rezonansem magnetycznym.

Dzagojewa zastąpił Denis Czeryszew, który został bohaterem spotkania. Strzelił dwie bramki, a druga z nich może kandydować do miana trafienia turnieju.