Alpejski PŚ: drugi trening pań dla Austriaczki

Szymon Łożyński

Szwajcarka Lara Gut, która we wtorek wygrała pierwszy trening przed piątkowym i sobotnim zjazdem w kanadyjskim Lake Louise, dzień później zajęła 4. miejsce. Drugą serię próbną przed walką o punkty wygrała Austriaczka Christina Ager.

Słabiej niż we wtorek oprócz Lary Gut spisała się również liderka Pucharu Świata Mikaela Shiffrin. Co prawda Amerykanka straciła do zwyciężczyni Christiny Ager niecałe 2 sekundy, ale dało to jej dopiero 30. pozycję (w pierwszym treningu 19. miejsce).

Zespołowo najlepiej wypadły w środę Włoszki. Na 3. lokacie sklasyfikowano Johanne Schnarf, a w czołowej dziesiątce znalazły się jeszcze miejsca dla Sofii Goggi i Nadii Fanchini

Trzecia seria próbna odbędzie się w czwartek o godzinie 20:30 czasu polskiego. Natomiast w piątek i sobotę alpejki na zjazdowej trasie będą już rywalizować o punkty w tej konkurencji. Trzydniowe zmagania w Lake Louise zakończy niedzielny supergigant. Podsumowanie tych konkurencji na WP SportoweFakty. W zawodach nie wystąpią reprezentantki Polski.