Zaskakująca decyzja polskiego olimpijczyka. 25-latek kończy karierę

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Paweł Pyjas
Getty Images / GUILLAUME HORCAJUELO / Na zdjęciu: Paweł Pyjas
zdjęcie autora artykułu

W wieku 25 lat Paweł Pyjas postanowił zakończyć karierę. W mediach społecznościowych były narciarz alpejski przekazał niespodziewaną decyzje.

W tym artykule dowiesz się o:

Urodzony w Krakowie sportowiec był zawodnikiem AZS-AWF Kraków i wielokrotnie sięgał po tytuł mistrza kraju. Podczas zimowych igrzysk olimpijskich w 2022 roku był reprezentantem Polski. Ostatnio wziął udział między innymi w mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim.

Przygoda Pawła Pyjasa z tą dyscypliną dobiegła końca. 25-latek w oświadczeniu opublikowanym na Instagramie przyznał wprost, że w poprzednich miesiącach odczuwał wypalenie, dlatego postanowił otworzyć nowy rozdział.

"Nie będę już dłużej zawodnikiem narciarstwa alpejskiego. Wypalenie oraz brak serca do kontynuowania tej ścieżki, którą podążałem przez większość swojego życia, skłonił mnie do podjęcia takiej decyzji. Doszedłem do takiego etapu w narciarstwie gdzie przestało mnie ono cieszyć i pchać żeby dawać z siebie wszystko. Nie była to łatwa decyzja, ale spójna ze mną samym" - tłumaczył.

Pyjas podziękował najbliższym za wsparcie i wszystkich swoim dotychczasowym współpracownikom, w tym trenerom, sponsorom, działaczom, fizjoterapeutom i lekarzom. Zgodnie z jego słowami, nie może doczekać się rozpoczęcia przygody z narciarstwem.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: gwiazdor NBA nie przestaje zadziwiać. Jak on to trafił?

"Kiedyś usłyszałem że sportowiec umiera dwa razy, raz jak kończy karierę a drugi raz, wiemy jak. Tak więc zaczynam moje drugie życie i nie mogę się już go doczekać, ponieważ jest ono związane z tym pięknym sportem jakim jest narciarstwo" - dodał Pyjas.

Czytaj więcej: Zamieszanie w polskich skokach. Dowiedział się o zwolnieniu z... mediów Demolka w meczu Polek na MŚ

Źródło artykułu: WP SportoweFakty