Getty Images / James Williamson - AMA / Na zdjęciu: Maximillian Oyedele

Reprezentant Polski podpisał kontrakt w Manchesterze United. Są szczegóły

Mateusz Kozanecki

Występujący w reprezentacji Polski do lat 18 Maximilian Oyedele podpisał swój pierwszy zawodowy kontrakt. Zagra w jednym z czołowych angielskich klubów. TVP Sport poinformowało o szczegółach jego umowy.

Maximilian Oyedele zadebiutował w kadrze do lat 18 w marcu tego roku. - Zdawałem sobie sprawę z tego, że to wielki krok w mojej karierze - mówił wtedy w rozmowie z TVP Sport.

Teraz telewizja przekazała, że reprezentant Polski, który do tej pory grał w Manchesterze United U18, podpisał swój pierwszy w karierze zawodowy kontrakt.

Pomocnik związał się umową z Manchester United, który w niedzielę zakończył rozgrywki Premier League na szóstej pozycji. Kontrakt Polaka obowiązywać będzie przez dwa lata, z możliwością przedłużenia o kolejny rok.

ZOBACZ WIDEO: Wiemy, kiedy Lewandowski chce odejść z Bayernu i dlaczego 

W sezonie 2021/2022 rozegrał 22 spotkania w U18 Premier League. Strzelił dwie bramki. Sięgnął ponadto z klubem po młodzieżowy Puchar Anglii. W finale jego ekipa pokonała Nottingham Forest 3:1.

Oyedele urodził się w 2004 roku. Jest synem Polki i Nigeryjczyka, a całe swoje życie spędził w Anglii. W rozmowie z TVP Sport zdradził, że co kilka miesięcy odwiedza swoją babcię, która mieszka pod Zieloną Górą. Piłkarz potrafi także mówić w języku polskim.

- Manchester United bardzo dba o młodych zawodników. Trenerzy są z rodzicami w stałym kontakcie, informują o wszystkim. Współpraca jest z obu stron oparta na szczerości, ale także wdzięczności za pomoc - mówił w marcu Ayo Oyedele, ojciec piłkarza.

Czytaj także:
Będzie trudno już na początku. Lech Poznań zna potencjalnych rywali w walce o Ligę Mistrzów
Robert, czapki z głów. Dokonałeś tego!

< Przejdź na wp.pl