Getty Images / Na zdjęciu: zawodnicy Brighton

Premier League. Zwycięstwo ekipy Polaka. Liverpool również wykonał swoje zadanie

Mateusz Byczkowski

Brighton, które walczy obecnie z problemami kadrowymi, odniosło w środę zwycięstwo nad Brentfordem (2:1). Polskich kibiców zapewne ucieszy fakt, iż znów na boisku zameldował się Jakub Moder.

Ponad 600 dni trwała przerwa od gry Jakuba Modera. Pomocnik reprezentacji Polski kilka tygodni temu pojawił się na boisku w spotkaniu przeciwko Nottingham Forest (3:2). On sam liczy, że pomoże kadrze w barażach o przyszłoroczne Euro 2024.

- Wiadomo, że będzie to możliwe tylko poprzez regularną grę w klubie. Na pewno trener nie powoła mnie za darmo. Zwłaszcza po takim długim urazie, gdzie nie było mnie ponad półtora roku i też w kadrze mnie nie byłoby ponad półtora roku - mówił (więcej TUTAJ).

Proces więc nadal trwa. Jakub Moder w środowym meczu z Brentfordem również wszedł na murawę - tym razem w 84. minucie.

Jego Brighton and Hove Albion pokonało rywala 2:1. Gole dla "Mew" strzelali Pascal Gross oraz Jack Hinshelwood. Trener Roberto De Zerbi jest zapewne zadowolony z powrotu 24-letniego podopiecznego. Szkoleniowiec nie mógł skorzystać z wielu piłkarzy w tym m.in. Ansu Fatiego, Lewisa Dunka, Adama Webstera czy Pervisa Estupinana.

Liverpool również zaliczy ten dzień do udanych. Zespół Juergena Kloppa wygrał z Sheffield United 2:0 po bramkach Virgila van Dijka, a także Dominika Szoboszlaia. Było to pierwsze wyjazdowe spotkanie "The Reds" w Premier League od września.