Primera Division: Bez niespodzianki w Almerii

Piotr Robaczyński

W ostatnim meczu 30. kolejki Primera Division zamykająca tabelę drużyna Almerii podejmowała Athletic Bilbao. Choć początek znakomicie ułożył się dla gospodarzy, niespodzianki nie było.

Piłkarze Almerii wykorzystali brak koncentracji rywala i objęli prowadzenie już w 5. minucie, na listę strzelców wpisał się Pablo Piatti. Argentyńczyk wyprzedził dwóch obrońców i posłał piłkę do siatki obok bezradnego bramkarza.

Stopniowo inicjatywę przejmowali jednak goście, którzy zdołali wyrównać w 29. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźny strzał głową oddał Carlos Gurpegi. Diego Alves skutecznie interweniował, ale przy dobitce Ikera Muniaina z najbliższej odległości był już bezradny.

Na początku drugiej połowy Gaizka Toquero otrzymał w polu karnym dokładne podanie od Fernando Llorente i strzałem w krótki róg zapewnił Athletic Bilbao prowadzenie. Tymczasem sporadyczne ataki gospodarzy nie stwarzały realnego zagrożenia pod bramką przeciwnika.

Wynik na 3:1 ustalił Pablo Orbaiz, doświadczony pomocnik popisał się fenomenalnym uderzeniem z dystansu. Po 30. kolejce podopieczni Joaquína Caparrosa zajmują 5. pozycję w tabeli, ale do 4. Villarreal tracą aż 9 punktów.

Almeria - Athletic Bilbao 1:3 (1:1)
1:0 - Piatti 6'
1:1 - Muniain 29'
1:2 - Toquero 53'
1:3 - Orbaiz 61'