Najlepsze drużyny T-Mobile Ekstraklasy - ranking

Portal SportoweFakty.pl ocenił wszystkie drużyny w meczach 25. kolejki T-Mobile Ekstraklasy. Zobacz w spotkaniach jakiego zespołu można spodziewać się najwięcej emocji, a w jakiego najmniej.

W tym artykule dowiesz się o:

Oceny drużyn w 25. kolejce T-Mobile Ekstraklasy (skala szkolna 1-6): Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 3:1 (1:1)

Ocena drużyny Cracovii - 4,0. Pierwszy od dawna udany występ Pasów. Chociaż nie można powiedzieć, że w odniesieniu zwycięstwa pomogło im szczęście, to sami krakowianie też potrafili mu pomóc. Grali pewniej i odważniej niż w ostatnich tygodniach i w końcu zagrali z dyscypliną taktyczną, pressingiem zmusili Górali do błędów. Ocena drużyny Podbeskidzia Bielsko-Biała - 2,0.  Górale byli w Krakowie bardzo nieskuteczni w pierwszej połowie, co po przerwie się zemściło. Nie radzili sobie z pressingiem Cracovii, ani z atakami podopiecznych Tomasza Kafarskiego. To nie było to samo Podbeskidzie, które w rundzie jesiennej potrafiło wygrać przy Reymonta 22 i Łazienkowskiej 3.

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa 1:0 (0:0)

Ocena drużyny Górnika Zabrze - 4,0.  Kolejny dobry mecz w wykonaniu Górnika. Co prawda nie tak efektowny jak przeciwko Koronie, ale Polonia Warszawa schodziła z murawy pokonana w pełni zasłużenie. Agresywny pressing i olbrzymia konsekwencja taktyczna w wykonaniu zabrzan sprawiły, że Czarne Koszule na boisku nie miały zbyt wiele do powiedzenia. W dodatku Górnikowi sprzyjało szczęście, a te podobno, sprzyja lepszym.

Ocena drużyny Polonii Warszawa - 3,0. Przeciętny występ drużyny Czesława Michniewicza. Szczególnie słabo goście wyglądali w pierwszej połowie. Futbol na odpowiednim poziomie pokazali jednak dopiero w ostatnim kwadransie goniąc wynik. Dwie świetne okazje strzeleckie nie zakończyły się jednak bramkami i dlatego stołeczna drużyna ten mecz przegrała.

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków 1:0 (1:0)

Ocena drużyny Jagiellonii [b]Białystok - 3,5.[/b]  Dobry mecz Jagiellonii. Żółto-czerwoni zasłużenie pokonali mistrza Polski, będą od niego drużyną dużo lepszą. Na plus trzeba zaliczyć pewną grę obrony Jagi, która w poprzednich meczach często popełniała błędy.

Ocena drużyny Wisła Kraków - 2,0.   Zespół z Krakowa rozegrał bezbarwne zawodny. Poza nielicznymi okazjami nie potrafił zagrozić bramce Jagiellonii. Gdyby piłkarze gospodarzy mieli lepiej nastawione celowniki, wynik mógłby być wyższy.

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin 0:1 (0:1)

Ocena drużyny Lechii Gdańsk - 3,0. Mimo porażki Lechia zagrała dobre spotkanie. Miała sporo sytuacji i przynajmniej jedną powinna wykorzystać.

Ocena drużyny Zagłębia Lubin - 3,0. Miedziowi szybko zdobyli bramkę i mogli nastawić się na kontry. Także mogli podwyższyć prowadzenie, ale tego nie zrobili.

Legia Warszawa - Ruch Chorzów 2:0 (0:0)

Ocena drużyny Legii Warszawa - 4,0.  Nieciekawa pierwsza połowa w wykonaniu legionistów pozwalała sądzić, że przy Łazienkowskiej padnie kolejny remis. Po wznowieniu gry gospodarze przebudzili się, zaczęli atakować i to z powodzeniem. Wojskowi pokazali, że brak trzech zawodników i trenera wpłynął na nich bardzo mobilizująco. W dodatku do meczu przystępowali z nożem na gardle - udało się wygrać, więc mogli odetchnąć z ulgą.

Ocena drużyny Ruchu Chorzów - 3,0.   Rdza pokryła zbroje rycerzy wiosny a ich miecze się nieco stępiły w meczu z Legią. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli kilka sytuacji, po których z Warszawy mogliby wyjeżdżać w innych nastrojach, ale po utracie pierwszej bramki opuściła ich nie tylko wiara, ale i siły.

ŁKS Łódź - Widzew Łódź 1:1 (0:0) Ocena drużyny ŁKS-u Łódź - 3,5.  ŁKS nie załamał się po straconej bramce na początku drugiej połowy i już 60 sekund później doprowadził do wyrównania.

Ocena drużyny Widzewa Łódź - 3,5. Widzew mógł wygrać, gdyby tylko Matusiak wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem ŁKS-u.  Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów 1:0 (0:0)

Ocena drużyny Śląska Wrocław - 2,0.   Zwycięzców się ponoć nie sądzi, ale wrocławianie zagrali kolejny bardzo słaby mecz i spotkanie z PGE GKS-em Bełchatów powinni przegrać kilkoma bramkami. Fenomenalnie bronił jednak Marian Kelemen.

Ocena drużyny GKS-u Bełchatów - 3,0.    Bełchatowie we Wrocławiu na pewno nie byli drużyną gorszą. Zawodnicy GKS-u tylko siebie mogą jednak winić za to, że nie udało im się ze Śląskiem wygrać. Najpierw zmarnowany rzut karny, potem świetna okazja Dawida Nowaka i... wiele, wiele innych.

Korona Kielce - Lech Poznań 2:2 (1:0)

Ocena drużyny Korony Kielce - 4,0.  W pierwszej połowie kielczanie byli zdecydowanie lepsi i wówczas zdobyli dwa gole. W drugiej Lech przycisnął i Korona nie zdołała wygrać.

Ocena drużyny Lecha Poznań - 4,0. Fantastycznego gola zdobył Tonev, a remis uratował w ostatniej minucie Henriquez. Lech w drugiej połowie zagrał zdecydowanie lepiej.