Dwa gorące stołki w Bundeslidze, trenerzy Hannoveru 96 i HSV stracą pracę?

Konrad Kostorz

Po niepowodzeniach w 26. kolejce Bundesligi może dojść do dwóch roszad na stanowiskach trenerskich. Poważnie zagrożeni zwolnieniem są [tag=46295]Josef Zinnbauer[/tag] oraz [tag=40907]Tayfun Korkut[/tag].

Hannover 96 nie wygrał żadnego spośród dziesięciu meczów w rundzie rewanżowej Bundesligi (jako jedyny zespół) i prezydent Martin Kind oraz dyrektor sportowy Dirk Dufner biorą pod uwagę zwolnienie Tayfuna Korkuta, który trenuje ekipę z AWD-Arena od początku 2014 roku.

W najbliższych dniach władze klubu zamierzają porozmawiać ze szkoleniowcem i podjąć decyzję. Okazja do zmian jest dogodna, ponieważ z uwagi na mecze drużyn narodowych Hannover ma dwutygodniową przerwę w rozgrywkach.

Korkut ma szansę zachować posadę, za to przesądzony wydaje się los Josefa Zinnbauera z Hamburgera SV. Z wypowiedzi działaczy po porażce Rothosen z Herthą Berlin (0:1) wynikało, że nie są zadowoleni ani z rezultatów, ani z postawy drużyny. - W trakcie przerwy w rozgrywkach wszystko dokładnie przeanalizujemy i podejmiemy najlepszą dla klubu decyzję w kontekście ośmiu pozostałych meczów - zapowiedział dyrektor sportowy Peter Knaebel.

Zmiana jest tym bardziej prawdopodobna, że HSV zajmuje dopiero 16. pozycję w tabeli i wciąż ma ogromne kłopoty w ofensywnie. Do tej pory zespół z Imtech-Arena strzelił zaledwie 16 bramek - zdecydowanie najmniej w lidze. Bild wśród kandydatów do zastąpienia Zinnbauera wymienia między innymi Bruno Labbadię, Christiana Grossa oraz Thomasa Tuchela.

Przypomnijmy, że do tej pory pracę straciło w tym sezonie sześciu trenerów: Mirko Slomka (HSV), Jens Keller (Schalke), Robin Dutt (Werder), Armin Veh (Stuttgart), Jos Luhukay (Hertha) oraz Kasper Hjulmand (Mainz).