PAP/EPA / LUIS TEJIDO

Primera Division: Athletic zdemolował rywala! Kapitalny gol z rzutu wolnego

Igor Kubiak

Na początek 32. kolejki Primera Division Athletic Bilbao pokonał na własnym boisku UD Las Palmas 5:1. Świetne zawody rozegrał ofensywny tercet Basków.

Aritz Aduriz, Iker Muniain i Inaki Williams od pierwszego gwizdka rzucili się do skomasowanych ataków, dzięki czemu już po 18. minutach na tablicy widniał wynik 3:1 dla gospodarzy. Worek z bramkami otworzył Mikel San Jose, który trafił do siatki po uderzeniu z główki, a już chwilę później świetnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Muniain. Atakujący Athletic idealnie przymierzył z 20. metrów i piłka wpadła tuż przy słupku bramki Las Palmas.

Goście odpowiedzieli za sprawą trafienia Pedro Bigasa, ale był to jedyny zryw "Kanarków" w tym meczu. Już po kilku minutach idealną kontrę w wykonaniu Williamsa sprytnym strzałem wykończył Aduriz.

Nokaut Las Palmas miał miejsce po przerwie. W przeciągu minuty gospodarze zdobyli 2 gole. Znów pięknym strzałem bramkarza zaskoczył Muniain, a dzieła zniszczenia dokonał Aduriz. Mimo 36 lat na karku, napastnik Basków jest w wyśmienitej formie. Ma na koncie 14 goli i jest drugim najskuteczniejszym Hiszpanem w Primera Division.

Athletic wygrał 5:1 i wskoczył na 6. miejsce w tabeli, gwarantujące start w Lidze Europy.

Athletic Bilbao - UD Las Palmas 5:1 (3:1)
1:0 - Mikel San Jose 7'
2:0 - Iker Muniain 9'
2:1 - Pedro Bigas 12'
3:1 - Aritz Aduriz 18'
4:1 - Iker Muniain 58'
5:1 - Aritz Aduriz 59'