Reuters / John Sibley / Radość piłkarzy Manchesteru City

Premier League: mistrz Anglii stłamszony na własnym stadionie. Zwycięstwo Man City

Bartosz Zimkowski

Manchester City był zdecydowanie lepszym zespołem od Chelsea, chociaż wygrał tylko 1:0. Zwycięską bramkę zdobył Kevin De Bruyne, ładnym strzałem sprzed pola karnego.

Pierwsza połowa to zdecydowana przewaga Manchester City. Wysoki pressing The Citizens sprawiał mnóstwo problemów Chelsea, która momentami miała problem, żeby wyjść z własnej połowy. Wówczas decydowała się na dalekie wybicia, a na domiar złego dla The Blues w 35. minucie boisko opuścił najlepszy strzelec zespołu - Alvaro Morata. Hiszpan wyraźnie pokazał, że ma problem z udem.

Co ciekawe, na boisku nie zameldował się bohater z ostatniego meczu Ligi Mistrzów - Michy Batshuayi (zdobył zwycięskiego gola w 94. minucie), a nominalny pomocnik - Willian. Na "szpicę" został przesunięty Eden Hazard, ale to nie sprawdzało się. Chelsea miała problem, żeby wykreować sobie okazję strzelecką.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, a mina Antonio Conte mówiła wszystko - Chelsea nie była dobrze dysponowana.

Po zmianie stron nic się nie zmieniało. Atakował Man City, a Chelsea broniła się. Robiła to skutecznie aż do 67. minuty. Wówczas Gabriel Jesus zgrał futbolówkę do Kevina De Bruyne. Ten nie zszedł z nią na swoją lepszą, prawą nogę, lecz na lewą i to nią oddał bardzo silny strzał z 18 metrów. Thibaut Courtois nie sięgnął piłki i Belg mógł cieszyć się z gola przeciwko swojej drużynie.

Chelsea nie była w stanie odpowiedzieć i chociaż przegrała na Stamford Bridge tylko 0:1, to Man City był zdecydowanie lepszym zespołem. The Blues byli najwyraźniej zmęczeni po zwycięstwie nad Atletico Madryt w środku tygodnia.

W Premier League Chelsea ma 13 punktów, a Man City 19 i jest liderem Premier League.

Chelsea FC - Manchester City 0:1 (0:0)
0:1 - Kevin De Bruyne 67'

Chelsea: Courtois - Rudiger, Christensen, Cahill - Azpilicueta, Kante, Bakayoko (72' Batshuayi), Fabregas, Alonso - Hazard (72' Pedro), Morata (35' Willian).

Man City: Ederson - Walker, Stones, Otamendi, Delph - De Bruyne (90+3' Danilo), Fernandinho, D.Silva (76' B.Silva) - Sane (83' Gundogan), Jesus, Sterling.

Żółte kartki: Fernandinho, Otamendi (Man City).

Sędzia: Martin Atkinson.