Getty Images / Alex Livesey / Na zdjęciu: piłkarze Manchesteru United (z prawej strony: Paul Pogba)

Premier League: wielkie emocje i triumf Man Utd, sensacyjna porażka Tottenhamu!

Szymon Mierzyński

Manchester United goni Manchester City. Drużyna Jose Mourinho ograła Watford 4:2 i umocniła się na 2. miejscu. Sensacyjnej porażki doznał natomiast Tottenham Hotspur.

Wydawało się, że na Vicarage Road po zawodach będzie już w pierwszej połowie. Między 19. a 32. minutą Czerwone Diabły rzuciły rywala na deski, zdobywając aż trzy gole. Ze znakomitej strony pokazał się Ashley Young, który najpierw pokonał Heurelho Gomesa precyzyjnym uderzeniem przy bliższym słupku, a następnie perfekcyjnie wykonał rzut wolny, posyłając piłkę w okienko. Na 0:3 podwyższył Anthony Martial. Jego gol padł po łatwej stracie gospodarzy i płaskim uderzeniu z kilkunastu metrów.

Rozbity Watford długo nie mógł nic poradzić, jednak w końcówce poderwał się jeszcze do walki i doprowadził do stanu 2:3. Rzut karny wykorzystał Troy Deeney, a kontaktową bramkę zdobył Abdoulaye Doucoure. Bardzo szybko jednak nadzieje gospodarzy zgasił Jesse Lingard. To on ustalił wynik na 2:4, finalizując golem świetną indywidualną szarżę.

Manchester United wygrał 4:2 i umocnił się na 2. miejscu w tabeli. Poza pierwszą czwórką wciąż jest natomiast Tottenham, który niespodziewanie przegrał z Leicester City 1:2. W tym spotkaniu błysnęli Jamie Vardy i Riyad Mahrez. Ten pierwszy pokonał Hugo Llorisa pięknym lobem, Algierczyk natomiast tuż przed przerwą wpakował piłkę do siatki świetnym technicznym uderzeniem z 18 metrów. W ostatnim kwadransie potężną bombą straty zmniejszył jeszcze Harry Kane, ale nic więcej Koguty już nie wskórały.

Sporego pecha miało West Bromwich Albion. The Baggies prowadzili z Newcastle United już 2:0, mimo to dały sobie wydrzeć zwycięstwo. Bramka wyrównująca to samobójcze uderzenie Jonny'ego Evansa. Grzegorz Krychowiak rozpoczął zawody na ławce rezerwowych, a na boisko wszedł w 84. minucie, zastępując Sama Fielda.

W ostatnim wtorkowym pojedynku Brighton and Hove Albion zremisowało u siebie z Crystal Palace 0:0.