WP SportoweFakty / APR / Na zdjęciu: Adam Frączczak

Wielki powrót Adama Frączczaka po chorobie nowotworowej. Strzelił hat-tricka w rezerwach

Karol Wasiek

Adam Frączczak w znakomitym stylu powrócił do gry po pokonaniu choroby nowotworowej. Piłkarz Pogoni Szczecin strzelił hat-tricka w trzecioligowych rezerwach. Potrzebował na to tylko 45 minut!

Na początku maja informowaliśmy o tym, że Adam Frączczak może trenować z pełnym obciążeniem i rywalizować o miejsce w składzie Pogoni Szczecin (więcej o tym ->> TUTAJ).

Wyniki badań były na tyle pozytywne, że lekarze pozwolili 31-latkowi wrócić na boisko po zabiegu usunięcia guza przysadki mózgowej.

Frączczak w znakomitym stylu wrócił do gry po pokonaniu choroby nowotworowej. W trzecioligowych rezerwach Pogoni strzelił hat-tricka w meczu z Gwardią Koszalin (4:0). Doświadczony napastnik potrzebował na to... zaledwie 45 minut!

Frączczak rozpoczął sezon w podstawowym składzie Pogoni. Zagrał od początku do końca w siedmiu kolejkach otwierających rozgrywki. Po zremisowanym 1:1 spotkaniu z Górnikiem Zabrze poddał się leczeniu. Od ostatniego występu kapitana Pogoni w Lotto Ekstraklasie minęło ponad 250 dni.