Getty Images / Nicolò Campo/LightRocket / Na zdjęciu: Sebastian Walukiewicz

Serie A: Cagliari Calcio bez przełamania. Sebastian Walukiewicz wszedł awaryjnie na boisko

Cagliari Calcio nie potrafi wygrać meczu od ponad dwóch miesięcy. Drużyna z Sardynii przegrała 0:1 z Genoą CFC, a Sebastian Walukiewicz wszedł na boisku już po kwadransie.

Sebastian Walukiewicz podniósł się z ławki rezerwowych już w początkowym kwadransie i w 15. minucie zastąpił na boisku Paolo Farago. Polak wrócił na boisku po nieobecności w meczu z Parmą i dołączył w obronie do Fabio Pisacane oraz Ragnara Klavana.

W pierwszej połowie pojedynku w Genui były trzy zmiany i jeden gol. W 43. minucie Goran Pandev zaskoczył Alessio Cragno dośrodkowaniem zza linii pola karnego. Piłkę miał przeciąć Andrea Pinamonti, ale skończyło się na tym, że poleciała ona prosto do siatki.

Później obrona Cagliari Calcio zagrała skutecznie, czego nie można powiedzieć o jego zawodnikach ofensywnych. W doliczonym czasie zapachniało wyrównaniem, ale futbolówka po odbitym rykoszetem strzale Radji Nainggolana wylądowała na poprzeczce.

Całe spotkanie na ławce rezerwowych Genoi spędził Filip Jagiełło tak samo jak Łukasz Teodorczyk w zremisowanym 1:1 meczu Brescii Calcio z Udinese Calcio.