Dwa punkty zostają w Poznaniu - relacja z meczu MKS Poznań - SMS ZPRP Gdańsk

Michał Halski

Po bardzo wyrównanym spotkaniu szczypiorniści MKS-u Poznań okazali się lepsi od licealistów z Gdańska, których pokonali 27:23 (11:11).

W meczu 2. kolejki I ligi mężczyzn zawodnicy z Poznania podejmowali SMS ZPRP Gdańsk. Do meczu przystępowali osłabieni brakiem kontuzjowanego Michała Kasperczaka. Osłabienie nie przeszkodziło im jednak w wypracowaniu przewagi w pierwszych czterech minutach po bramkach Marka Kaczmarka, Rafała Niedzielskiego i Bartosza Przedpełskiego. Goście szybko pozbierali się i lekko opanowali sytuację doprowadzając do remisu 3:3 w 6. minucie po rzucie Marcina Szopa. Minutę później Paweł Gąsiarek wyprowadził SMS na pierwsze w meczu prowadzenie 4:3.

Spotkanie od tego momentu bardzo się wyrównało, ale to MKS Poznań w większości pierwszej połowy był na prowadzeniu. Było to prowadzenie jedną, dwiema, a nawet trzema bramkami. Podczas pierwszej połowy można było zauważyć dużo niecelnych rzutów o czym może świadczyć dość niski wynik w 21. minucie 9:7 dla gospodarzy. W tym momencie o czas poprosił Dariusz Tomaszewski. Wskazówki pomogły, a gdańszczanie odrobili straty. Gospodarzom nie pomogły nawet skuteczne interwencje bramkarza Tomasza Soboty.

Pierwsze dziesięć minut drugiej połowy miało podobny przebieg jak pierwsza. Dużo niecelnych rzutów, podań i wyrównana walka. Jednak to wciąż MKS był częściej na prowadzeniu. Z czasem co raz więcej błędów robili goście, co podopieczni Domana Leitgebera zaczęli wykorzystywać. W ostatnich dziesięciu minutach ciężar zdobywania bramek wziął na siebie Maciej Tokaj i ostatecznie MKS zdobył swoje pierwsze dwa punkty  i odniósł historyczne zwycięstwo na parkietach I ligi.

MKS Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 27:23 (11:11)

MKS Poznań: Sobota, Zarzycki, Kopczyński - Niedzielski 7/3, Przedpełski 6, Tokaj 4, Bartłomiejczyk 3, Łączkowiak 2, Kasperczak J. 2, Leder 1, Jaunr 1, Kaczmarek 1, Komisarek, Szczukocki, Pochopień