Trzęsienie ziemi w Puławach. Grupa Azoty kończy wspieranie piłki ręcznej po 20 latach!

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Kacper Adamski (KS Azoty Puławy) w akcji
Materiały prasowe / MKS Zagłębie Lubin / Paweł Andrachiewicz / Kacper Adamski (KS Azoty Puławy) w akcji
zdjęcie autora artykułu

Jak poinformował Klub Sportowy Piłki Ręcznej Azoty-Puławy S.A., została rozwiązana umowa klubu przez dotychczasowego sponsora tytularnego, Grupę Azoty Zakłady Azotowe Puławy. W klubie rozpoczęto działania polegające na pozyskaniu nowych sponsorów.

W tym artykule dowiesz się o:

Dla klubu z Puław jest to olbrzymi cios. Zakłady Azotowe Puławy zostały sponsorem tytularnym puławskiej piłki ręcznej w 2003 roku. Zespół w dwa lata awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej i gra w nim od sezonu 2005/06. W tym czasie drużyna ta aż sześć razy zajmowała trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, w sezonie 2017/18 grała w finale Pucharu Polski oraz reprezentowała Polskę w Pucharze EHF i w Challenge Cup. Poniżej prezentujemy komunikat klubu z Puław:

Umowa wiążąca Grupę Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. z KS Azotami-Puławy S.A. została rozwiązana ze skutkiem na dzień 23 kwietnia 2024 r. Równocześnie Prezes Jerzy Witaszek pozostaje w stałym kontakcie z Zarządem Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., a aktualna strategia działań klubu opiera się na poszukiwaniu i pozyskaniu partnerów, dzięki którym realnym stanie się występowanie drużyny w rozgrywkach Superligi w sezonie 2024/2025. Jednocześnie zapraszamy wszystkich sponsorów do zaangażowania się w rozwój sześciokrotnego brązowego medalisty Mistrzostw Polski i wsparcia klubu.

Problemem klubu może być struktura sponsoringu, gdyż klub mający jeden z najwyższych budżetów w Orlen Superlidze oprócz Azotów wspiera zaledwie dwóch oficjalnych partnerów (w tym miasto) i czterech partnerów wspierających. Przed zarządem klubu bardzo trudne tygodnie.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz usłyszał przykre słowa od dawnych kolegów. "Strasznie mnie to zabolało"

Nie jest to jedyny klub, który przestała w ostatnim czasie sponsorować mająca problemy finansowe Grupa Azoty. Sponsor ten poinformował w ciągu ostatnich miesięcy, że wypowiada umowę dwóm klubom siatkarskim - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Chemikowi Police, żużlowemu Motorowi Lublin oraz Unii Tarnów (klub żużlowy oraz klub piłki ręcznej).

Czytaj także:  Śląsk Wrocław wraca do elity Energa MKS postraszyła KS Azoty

Źródło artykułu: WP SportoweFakty