Dla klubu z Puław jest to olbrzymi cios. Zakłady Azotowe Puławy zostały sponsorem tytularnym puławskiej piłki ręcznej w 2003 roku. Zespół w dwa lata awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej i gra w nim od sezonu 2005/06. W tym czasie drużyna ta aż sześć razy zajmowała trzecie miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, w sezonie 2017/18 grała w finale Pucharu Polski oraz reprezentowała Polskę w Pucharze EHF i w Challenge Cup.
Poniżej prezentujemy komunikat klubu z Puław:
Umowa wiążąca Grupę Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A. z KS Azotami-Puławy S.A. została rozwiązana ze skutkiem na dzień 23 kwietnia 2024 r. Równocześnie Prezes Jerzy Witaszek pozostaje w stałym kontakcie z Zarządem Grupy Azoty Zakłady Azotowe Puławy S.A., a aktualna strategia działań klubu opiera się na poszukiwaniu i pozyskaniu partnerów, dzięki którym realnym stanie się występowanie drużyny w rozgrywkach Superligi w sezonie 2024/2025. Jednocześnie zapraszamy wszystkich sponsorów do zaangażowania się w rozwój sześciokrotnego brązowego medalisty Mistrzostw Polski i wsparcia klubu.
Problemem klubu może być struktura sponsoringu, gdyż klub mający jeden z najwyższych budżetów w Orlen Superlidze oprócz Azotów wspiera zaledwie dwóch oficjalnych partnerów (w tym miasto) i czterech partnerów wspierających. Przed zarządem klubu bardzo trudne tygodnie.
ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz usłyszał przykre słowa od dawnych kolegów. "Strasznie mnie to zabolało"
Nie jest to jedyny klub, który przestała w ostatnim czasie sponsorować mająca problemy finansowe Grupa Azoty. Sponsor ten poinformował w ciągu ostatnich miesięcy, że wypowiada umowę dwóm klubom siatkarskim - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle oraz Chemikowi Police, żużlowemu Motorowi Lublin oraz Unii Tarnów (klub żużlowy oraz klub piłki ręcznej).
Czytaj także:
Śląsk Wrocław wraca do elity
Energa MKS postraszyła KS Azoty