Supercup: Trwa dobra passa Niemców, Egipt wypunktowany

Kamil Kołsut

Reprezentacja Niemiec w swoim drugim meczu w ramach towarzyskiego turnieju Supercup bez większych problemów pokonała Egipt.

Ekipa naszych zachodnich sąsiadów dzień wcześniej bez większych problemów rozprawiła się ze Szwedami i do konfrontacji z mistrzami Afryki przystępowała z pozycji zdecydowanego faworyta. Podopieczni Martina Heubergera zgodnie z oczekiwaniami rywalom odskoczyli bardzo szybko, już po dziesięciu minutach osiągając czterobramkową przewagę.

Niemcy wynik meczu kontrolowali przez pełną godzinę. Jeszcze do przerwy prowadzili skromnie, 18:13, na dobre odskakując rywalom w drugiej części gry. Gracze Heubergera ostatecznie wygrali różnicą dziesięciu trafień, a ich sukces ani przez moment nie był zagrożony.

Znakomite zawody przeciwko niżej notowanemu rywalowi rozegrali wracający do drużyny narodowej po kilku miesiącach przerwy Uwe Gensheimer oraz Dominik Klein. O zwycięstwo w całym turnieju Niemcy zagrają w niedzielę. Siłę ekipy Heubergera sprawdzi reprezentacja Polski.

Niemcy - Egipt 36:26 (17:12)

Niemcy: Lichtlein, Heinevetter, Ziemer - Kneer 3, Gensheimer 7/4, Roggisch, Sellin 5, Wiencek 2, Pekeler, Groetzki 4, Weinhold 1, Kneule 3, Haaß 1, Pfahl 4, Klein 6

Egipt: Shehata, Hendawy - Elhosainy 6, Radwan 4/2, Abdelrahman 1, Khalil 4, Osama 3, Hossam, Elbadrawy, Elbassiouny, Elsayed 1/1, El Masry, Nawar 1, Elderaa 2/1, Gaber 1, Abdel 2, Mamdouh 1, Abdel