Ostatnie sprawdziany KSZO Ostrowiec przed debiutanckim sezonem w I lidze

Rafał Soboń

Zespół Wisły Sandomierz dwukrotnie zmierzy się z KSZO Ostrowiec przed startem ligi. W ekipie z Ostrowca do zdrowia powracają kontuzjowani gracze. Do zespołu dołączył także Paweł Świeca.

W środę kolejny mecz kontrolny rozegrali I-ligowi zawodnicy KSZO Odlewnia Ostrowiec. We własnej hali pokonali 40:23 Wisłę Sandomierz. Gospodarze rozpoczęli mecz zbytnio rozluźnieni i rywale w początkowej fazie gry utrzymywali minimalną stratę.

Sytuacja zmieniła się, gdy do bramki wszedł bardzo dobrze dysponowany Karol Drabik - najlepszy bramkarz rozgrywanego w weekend turnieju w Końskich. To dzięki niemu, przez 9 minut Wisła nie była w stanie rzucić gola. Grający bez kontuzjowanych Grzegorza Mroczka  i Tomasza Pomiankiewicza gospodarze, prowadzili do przerwy 20:10.

Po zmianie stron z dobrej strony popisał się z kolei Daniel Skowron, powstrzymując kilka dobrze zapowiadających się ataków graczy KSZO. Ostrowczanie nie przykładali jednak zbyt dużej wagi do wyniku, momentami celowo wstrzymując grę, by móc przećwiczyć z góry założone schematy. Druga i zarazem ostatnia taka okazja przed ligą będzie miała miejsce we wtorek, kiedy to w Sandomierzu dojdzie do rewanżu.

KSZO Odlewnia Ostrowiec - Wisła Sandomierz 40:23 (20:10)

KSZO: Szewczyk, Drabik - Afanasjev 8, Jeżyna 6, Fugiel 6, Biskup 5, R. Pomiankiewicz 4, Wojkowski 4, Jamioł 3, Świeca 3, Kalita 1, Bożek, Mazur, Cukierski.

Wisła: Tenderenda, Skowron - Werstler 5, Teterycz 3, Kozdroń 3, Rarus 2, Anwajler 2, Wiącek 2, Semik 2, Kutek 1, Drzymalski 1, Guz 1, Kuraś 1, Szklarski, Szalka.