Bez niespodzianki w Kościerzynie. Zawodnicy czekali na rozpoczęcie meczu

Michał Gałęzewski

Sokół Browar Kościerzyna pokonał na inaugurację I ligi Mueller MKS Grudziądz 29:23. Spotkanie rozpoczęło się z 20-minutowym opóźnieniem. Była nawet groźba walkowera dla beniaminka I ligi.

Mecz rozpoczął się z opóźnieniem. O wymaganym czasie Sokół Browar nie miał przygotowanych wszystkich wymaganych dokumentów zawodników. W końcu jednak wszystko skończyło się dobrze i 20 minut po planowanej godzinie rozpoczęcia meczu, szczypiorniści mogli przystąpić do gry.

Oczekiwanie na inaugurację wpłynęło pozytywnie na ekipę z Grudziądza. Beniaminek I ligi grał skuteczniej i po rzucie Paweła Kruszewskiego, w 13. minucie spotkania było już 5:4 dla Mueller MKS-u. Kolejne cztery bramki rzucili gospodarze, ale podopieczni Sylwestra Ziółkowskiego nie dali się zdominować i ostatecznie na przerwę obie ekipy schodziły przy rezultacie 12:10.

Na początku drugiej połowy faworyt z Kościerzyny ponownie zaczął przeważać. W ciągu dwunastu minut Kaszubi rzucili siedem bramek tracąc zaledwie trzy i gdy celnym rzutem popisał się kołowy Krzysztof Jasowicz, w 42. minucie spotkania było 19:13 dla Sokołu Browar. Grudziądzanie zdołali jeszcze zmniejszyć stratę do czterech bramek, ale to byłoby na tyle, jeśli chodzi o ich szanse w meczu.

Ostatni kwadrans należał do bardziej doświadczonych graczy z Kościerzyny, którzy po rzucie Michała Janusiewicza wyszli na cztery minuty przed końcem na dziewięciobramkowe prowadzenie. Mueller MKS co prawda lepiej spisał się w samej końcówce, ale na odrabianie strat było już za późno i ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 29:23.

Sokół Browar Kościerzyna - Mueller MKS Grudziądz 29:23 (12:10)

Sokół Browar: Pieńczewski, Kasperek - Jasowicz 6, Lisiewicz 6, Reichel 5, Janusiewicz 4, Kmieć 3, Czaja 2, Szala 2, Piechowski 1 oraz T.Bronk, A.Bronk, Bednarek.
Kary: 24 min.
Karne: 4/6.

Mueller MKS: Chmurski, Ziółkowski - Kostrzewa 6, Wiśniewski 5, Pożoga 3, Kruszewski 3, Nalaskowski 2, Ossowski 2, Babicki 1, Prietz 1 oraz Bartecki, Kozłowski, Mrozowicz, Knopik.
Kary: 12 min.
Karne: 2/4.

Kary: Sokół Browar: 24 min. (Piechowski 6 min. - cz.k., Reichel 4 min., Jasowicz 4 min., A.Bronk 2 min., Czaja 2 min., Lisiewicz 2 min., Janusiewicz 2 min., Kmieć 2 min.), Mueller MKS - 12 min. (Ossowski 6 min. - cz.k., Pożoga 2 min., Nalaskowski 2 min., Bartecki 2 min.).
Sędziowie: Kuciński, Kowalewski (Płock).