PP: Warmia Traveland dała lekcję piłki ręcznej Orkanowi. Pierwszy oficjalny mecz w Ostródzie po 20 latach

Michał Gałęzewski

Nie było niespodzianki w półfinale wojewódzkiego Pucharu Polski. Warmia Traveland Olsztyn rozgromiła w Ostródzie trzecioligowy Orkan aż 47:15. 9 bramek dla gości rzucił Mateusz Kopyciński.

Łącznie z województwa warmińsko-mazurskiego do Pucharu Polski zgłosiły się trzy zespoły. W półfinale Meble Wójcik Elbląg otrzymały wolny los, a Warmia Traveland musiała uporać się z Orkanem. Było to pierwsze oficjalne spotkanie ostródzkiej drużyny. Klub z tego miasta reaktywował się po 20 latach i zgłosił do III ligi seniorów. Ostródzianie 10 października zagrają pierwszy mecz ligowy.

Spotkanie zespołów, które dzielą dwie klasy rozgrywkowe było wyrównane tylko do czwartej minuty, gdy Adrian Wojciechowski rzucił dwie bramki z rzędu dla Orkana. Następnie podopieczni Giennadija Kamielina rzucili dziewięć bramek z rzędu, by w 20. minucie po bramce Piotra Deptuły prowadzić na wyjeździe już 17:4.

Do przerwy co prawda gospodarze kilka razy znaleźli drogę do bramki strzeżonej przez Łukasza Zakretę, jednak ostatecznie pierwsza połowa po rzucie Aleksandra Kondrackiego zakończyła się wynikiem 24:9 dla Warmii Traveland. Olsztynianie na początku drugiej połowy rzucili cztery kolejne bramki i wyszli na 28:9.

Chwilę później nastąpiła rekordowa seria Warmii Traveland. Od 37. do 50. minuty olsztynianie, w których barwach nie zagrało kilku podstawowych zawodników rzucili 15 bramek z rzędu i po bramce Szymona Hegiera, wyszli na prowadzenie 44:12. Serię zatrzymał dopiero rzut karny ostródzian. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 47:15 dla pierwszoligowca.

OKPR Orkan Ostróda - Warmia Traveland Olsztyn 15:47 (9:24)

OKPR Orkan: Jankowski - Wojciechowski 4, Wierzbicki 3, Gniadkowski 2, Zagrajek 1, Walacik 1, Radomski 1, Maćkowski 1, Rzymkowski 1, Olendrzyński 1 oraz Mięczławski, Zmysłowski, Rogala, Pawłasek, Krauzewicz, Giżyński.