Piotrcovia - Vistal: Bez niespodzianki w Hali Relax

Michał Ostafijczuk

Pewne zwycięstwo w Piotrkowie odniósł Vistal Gdynia w ostatnim meczu sezonu zasadniczego PGNiG Superligi szczypiornistek.

Przed spotkaniem wiadomo było, że piotrkowianki wygrywając z Vistalem Gdynia zapewnią sobie siódme miejsce w końcowej tabeli sezonu zasadniczego bez względu na wynik meczu Łączpolu Gdańsk ze Startem Elbląg. Gospodynie fatalnie jednak weszły w mecz i już po 4. minutach przegrywały aż 1:5. Znakomicie spisywała się w pierwszej połowie Emilia Galińska, która raz za razem pokonywała piotrkowskie bramkarki. Podopieczne Michała Pastuszki próbowały nawiązać walkę z rywalkami, ale nie potrafiły zbliżyć się do Vistalu na odległość bliższą niż 2-3 gole. Do szatni przyjezdne schodziły z pięciobramkowym prowadzeniem - 17:12.

Pierwszy kwadrans drugiej połowy był wyrównany, a przy większej skuteczności Piotrcovia mogła nawet nawiązać bramkowy kontakt. Ostatnie minuty zdecydowanie należały już do Vistalu, który z minuty na minuty powiększał swoją przewagę. Ostatecznie wygrał dziesięcioma trafieniami - 37:27. Oprócz Galińskiej na słowa uznania zasługuje Małgorzata Gapska, a w zespole gospodyń dobre zawody zagrała zdobywczyni dziesięciu bramek Agata Wypych.

- Dziewczyny nie zrealizowały planu jaki mieliśmy na ten mecz. Mnożyły się błędy, niecelnie podania. Przed nami teraz miesiąc przerwy. Chcemy przepracować go jak najlepiej. Chciałbym w pierwszej rundzie play-off grać z Lublinem, gdyż Pogoń Baltica wybitnie nam nie leży - mówił po meczu Michał Pastuszko, nie znając jeszcze wyniku spotkania Łączpol - Start Elbląg.

MKS Piotrcovia – Vistal Gdynia 27:37 (12:17)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Opelt – Sobińska, Kucharska 2, Matyja, Szymańska 1, Kopertowska 1, Wypych 10/6, Szafnicka 2, Olek 1, Piecaba, Ivanović 4, Jałoszewska 2, Belmas 4, Wawrzynowska