Newspix / Norbert Barczyk

Bundesliga: Zespół Macieja Majdzińskiego bliżej utrzymania

Marcin Górczyński

Cenny triumf nad TSV Hannover Burgdorf odniósł zespół Macieja Majdzińskiego, Bergischer SC. Swoich kibiców nie zawiodło tez VFL Gummersbach.

Bergischer SC odniósł drugie zwycięstwo z rzędu i goni czternastą drużynę w tabeli, HBW Balingen-Weilstetten. Dwa tygodnie temu zespół Macieja Majdzińskiego pokonał TBV Lembo, tym razem wobec drużyny z Solingen bezradny był TSV Hannover Burgdorf.

Decydujące dla wyniku spotkania okazało się ostatnie 15 minut. Bergischer SC wykorzystał świetną postawę Bjorgvina Palla Gustavssona i za sprawą Alexandra Hermana wyszedł na prowadzenie 20:16. Gracze z Hanoweru próbowali zerwać się do walki, ale na ich bramki odpowiadał Viktor Szylagyi. Drużyna Macieja Majdzińskiego wygrała ostatecznie 24:21. Polak, choć znalazł się w meczowej kadrze, to nie miał wielkiego wkładu w sukces drużyny.

Zgodnie z przewidywaniami kolejne zwycięstwo do swojego dorobku dopisali szczypiorniści VFL Gummersbach. Carsten Lichtlein i jego koledzy z formacji ofensywnej już po pierwszej połowie niemalże zapewnili sobie końcowy triumf nad TBV Lemgo. Na uwagę zasługuje występ Kevina Schmidta. Niemiec pomylił się tylko raz w dwunastu próbach. Z jednym z kandydatów do spadku, ThSV Eisenach, wygrał z kolei SC DHfK Lipsk. Zawodników z Lipska do sukcesu poprowadził niesamowity Phillip Weber (12 trafień).