WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

Vive Tauron Kielce - Veszprem: Popisowy występ Tobiasa Reichmanna

Wiktor Gumiński

Vive Tauron Kielce pokonał po rzutach karnych MVM Veszprem 39:38 w finale Ligi Mistrzów. Niemiecki skrzydłowy kielczan był najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Reichmann przestrzelił w całym meczu zaledwie 2 z 11 rzutów. Raz pomylił się ze skrzydła (4/5) i raz nie wykorzystał karnego (2/3). To on, kilkoma golami, jako pierwszy poderwał drużynę do walki, kiedy kwadrans przed końcem przegrywała aż 19:28. Nie zawiódł także w serii rzutów karnych, zaliczając bardzo ważne trafienie w czwartej kolejce.

Niemiec otrzymał bardzo solidne wsparcie ze strony zawodników występujących w drugiej linii Vive Tauronu. Bardzo dobre spotkanie zanotował prawy rozgrywający Krzysztof Lijewski, który dzięki sprytowi i nienagannej technice często oszukiwał obrońców MVM Veszprém i zazwyczaj zamieniał swoje próby na gole (6/8 - 75 proc.).

O jedną bramkę więcej od Lijewskiego zdobył Karol Bielecki, choć efektywność jego poczynań była nieco słabsza (7/12 - 58 proc.). W obliczu mniejszej aktywności rzutowej Michała Jureckiego, ważną rolę w spektakularnym pościgu kielczan odegrali także Julen Aguinagalde (5 goli) oraz Uros Zorman i Manuel Strlek (po 4 gole).

Jednym z bohaterów końcówki drugiej połowy, dogrywki oraz rzutów karnych był ponadto bramkarz Sławomir Szmal. Począwszy od 45. minuty, nasz reprezentacyjny golkiper zaczął poprawiać mizerną wcześniej skuteczność. Ostatecznie odbił 26 procent posłanych w jego kierunku piłek (10/38), lecz kilka z tych parad było na wagę złota.