WP SportoweFakty / Michał Domnik / Michał Daszek

Islandia - Polska. Kolejny sprawdzian przebudowanej kadry

Wiktor Gumiński

Za reprezentacją Polski piłkarzy ręcznych już debiut pod wodzą Piotra Przybeckiego. Jej drugim rywalem podczas towarzyskiego turnieju Gjensidige Cup będzie Islandia.

W pierwszym występie z nowym trenerem na ławce, Polacy przegrali ze Szwecją 27:33. Niepowodzenie nie było jednak szczególnie zaskakujące, ponieważ w składzie naszej drużyny na turniej w Elverum znalazło się aż siedmiu zawodników, którzy nigdy wcześniej nie grali w pierwszej reprezentacji.

Przybecki próbował różnych ustawień, zarówno w ataku, jak i w obronie. Jego asystent, Paweł Noch, podkreślał, że w grze zespołu można było dostrzec parę dobrych momentów. Ale jednocześnie twardo stąpał po ziemi.

- Generalnie były fragmenty bardzo dobrej gry, z których możemy być zadowoleni. Doskonale wiemy jednak, ile pracy przed nami - podsumował. Najjaśniejszym punktem polskiej ekipy był rozgrywający Piotr Chrapkowski, autor 6 trafień, nagrodzony przez organizatorów tytułem gracza meczu.

Islandczycy, podobnie jak nasi gracze, również na inaugurację zmagań w Gjensidige Cup doznali porażki - 30:36 z Norwegią. W ich szeregach brakuje obecnie kilku największych gwiazd, na czele z Aronem Palmarssonem, Gudjonem Valurem Sigurdssonem czy Bjorgvinem Pallem Gustavssonem.

Absencja czołowych islandzkich postaci oznacza, że wśród powołanych na turniej znalazło się kilku młodych, zdolnych szczypiornistów. Jest wśród nich między innymi 20-letni prawy rozgrywający Omar Ingi Magnusson, uznawanych za jeden z największych talentów na świecie.

- Przez 15 minut toczyliśmy z rywalami wyrównaną walkę. Później przytrafiło nam się jednak kilka błędów i Szwedzi pokarali nas kontrami. Druga połowa wyglądała podobnie. Równa gra, kilka bramek i znów parę kontr - mówił Noch.

Nie ulega wątpliwości, że uniknięcie tych pomyłek będzie dla Polaków kluczowym warunkiem do zanotowania pierwszej wygranej pod wodzą Przybeckiego.