Materiały prasowe / KS Azoty Puławy/Grzegorz Sierocki / Na zdjęciu: zespół Azotów II Puławy

Puchar Polski: młodość lepsza od rutyny. Azoty II Puławy w ćwierćfinale

Daniel Kordulski

Azoty II Puławy wygrały z Czuwajem Przemyśl 33:32 i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski. Na młody II-ligowy zespół czeka teraz przeciwnik z PGNiG Superligi.

W pierwszych minutach ciężar gry w ataku Azotów brał na siebie głównie doświadczony Piotr Pezda. Mocno pomagał mu też Jakub Kosiak. Tradycyjnie sporo piłek odbijał w bramce Wojciech Borucki. W Czuwaju mocną przeciwwagę stanowił obrotowy Maciej Kubisztal. Między słupkami silnym punktem był Adrian Szczepaniec. Taki rozkład sił powodował, że po kwadransie gry był remis 7:7. Stawka meczu powodowała nerwowość z obu stron. O dziwo nieco większą u doświadczonych Harcerzy. Kilka razy wyrzucili piłkę w aut w prostych sytuacjach.

Gdyby tylko puławianie mieli w składzie chociaż jeszcze jednego Pezdę w ataku, można by liczyć na lepszą zdobycz bramkową. Ale i tak było nadspodziewanie dobrze. Pięć minut przed przerwą po kontrze Karola Przychodzenia Azoty prowadziły 13:11. Mimo nerwowej końcówki prowadzenie udało się utrzymać. Bramkę decydującą o tym zdobył już po syrenie z karnego Przychodzeń. Widać było pracę wykonaną z młody zespołem przez trenera Zbigniewa Markuszewskiego.

Kilka prostych strat gospodarzy, kilka minut po przerwie, sprawiły, że Czuwaj odskoczył na trzy bramki. Zbudowany niczym kulomiot młodszy z braci Kubisztalów, wciąż był nie do zatrzymania dla puławskiej obrony. Za bombardowanie bramki gości wziął się za to udanie Kacper Adamczuk. W 48. minucie po karnym Kamila Koniecznego miejscowi wyrównali. Emocje coraz bardziej rozpalały kibiców i samych zawodników.

O losie awansu do ćwierćfinału miała zadecydować ostatnia akcja. 15 sekund przed końcem Azoty miały piłkę, a o czas poprosił trener Markuszewski. Piłka powędrowała na skrzydło do Kacpra Mchawraba, który tuż przed syreną zapewnił gospodarzom wygraną.