Getty Images / Richard Heathcote / Od lewej: Sjinkie Knegt, Hyojun Lim i Siemion Jelistratow

Pjongczang 2018. Pierwszy medal dla gospodarzy. Pobity rekord olimpijski

Piotr Szarwark

Hyojun Lim zdobył złoty medal igrzysk olimpijskich w short tracku na 1500 metrów. To pierwszy medal gospodarzy na najważniejszej imprezie czterolecia.

W wielkim finale Hyojun Lim ukończył rywalizację z wynikiem 2.10,485, czym pobił rekord igrzysk olimpijskich. Reprezentant Korei Południowej zostawił za plecami Holendra - Sjinkie Knegta i Rosjanina - Siemiona Jelistratowa.

Ze względu na dyskwalifikację finału nie ukończył Charles Hamelin, mistrz olimpijski z 2014 roku. Tym samym Kanadyjczyk zaprzepaścił szansę, by zostać pierwszym w historii zawodnikiem w short tracku, który triumfowałby na trzech kolejnych igrzyskach z rzędu.