WGP: Świetna Smarzek to za mało - oceny Polek za mecz z Portoryko według SportoweFakty.pl

Jacek Pawłowski

Polskie siatkarki, po raz drugi w tegorocznej edycji przegrały z Portoryko. Zobaczcie jakie noty otrzymały biało-czerwone od redakcji portalu SportoweFakty.pl za sobotni występ.

Izabela Bełcik - 2,5

Doświadczona siatkarka w jednym z wywiadów przyznała, że nie czuje się na siłach, aby pełnić w reprezentacji rolę liderki. To było widać w starciu z Portoryko. Rozegranie w wykonaniu Izabeli Bełcik momentami było bardzo niedokładne, co tylko po części można usprawiedliwiać słabym przyjęciem w polskiej ekipie.

Skala ocen: 1 - bardzo słabo, 2 - słabo, 3 - przeciętnie, 4 - dobrze, 5 -bardzo dobrze, 6 - rewelacyjnie.

[nextpage]

Katarzyna Zaroślińska - 3

Doświadczona atakująca od początku sezonu stanowi solidny punkt polskiego zespołu. W starciu z Portoryko Zaroślińska zagrała w dwóch setach, kończąc mecz z dorobkiem 9 punktów (50 proc. skuteczności). To potwierdza, że sztab szkoleniowy może być spokojny o jej dobrą dyspozycję.

[nextpage]

Klaudia Kaczorowska - 3

26-letnia przyjmująca dobrze radziła sobie w ataku, jednak z przyjęciem zagrywki było nieco gorzej. Podobnie jak Katarzyna Zaroślińska, pojawiała się na parkiecie tylko w pierwszych dwóch setach. Spotkanie zakończyła z dorobkiem 6 punktów.

[nextpage]

Izabela Kowalińska - 2,5

W ekipie trenera Makowskiego, Izabela Kowalińska pełni rolę przyjmującej. Jej brak ogrania na tej pozycji jest widoczny, co konsekwentnie wykorzystują rywalki. W starciu z Portoryko, przeciwniczki kierowały na nią sporą ilość zagrywek. O ile w odbiorze serwisu wychowanka AZS UMCS TPS Lublin nie radziła sobie zbyt dobrze, to w ataku było nieco lepiej.

[nextpage]

Aleksandra Sikorska - 2,5

W starciu z Portoryko młoda środkowa nie zachwyciła. W ataku i bloku była mało widoczna, nieco lepiej spisywała się w polu zagrywki. Serwis wychowanki Sparty Warszawa zapewnił Polkom dwa punkty. Kilkakrotnie zmusił też rywalki do błędów, co pozwoliło na wyprowadzenie skutecznego kontrataku.

[nextpage]

Katarzyna Połeć - 4

Po raz kolejny, Katarzyna Połeć była jedna z najjaśniejszych postaci w polskim zespole. Godny uwagi jest przede wszystkim jej dorobek w grze blokiem. Tym elementem 25-letnia środkowa zdobyła 5 punktów (83 proc. skut.). W całym meczu, na swoim koncie "Peciu" zapisała 13 oczek.

[nextpage]

Agata Durajczyk - 4

Po meczu z Portoryko do postawy libero reprezentacji Polski nie można mieć większych zastrzeżeń. Jej ofiarna gra w obronie niestety nie pomogła biało-czerwonym w odniesieniu zwycięstwa, jednak ze swojego indywidualnego występu, Agata Durajczyk może być zadowolona.

[nextpage]

Malwina Smarzek - 4,5

Przeciwko Belgijkom młoda atakująca zagrała słabo, jednak w starciu z Portoryko udowodniła, że posiada ogromny potencjał. Malwina Smarzek na parkiet weszła w 2. secie zastępując doświadczoną Katarzynę Zaroślińską. Zagrała bez kompleksów, kilkakrotnie punktując z trudnych piłek. Mecz zakończyła z 17 punktami na koncie  i skutecznością ataku 62 proc.

[nextpage]

Aleksandra Wójcik - 3,5

Do gry weszła dopiero w trzecim secie. Podobnie jak jej koleżanki, nie radziła sobie zbyt dobrze w przyjęciu. Zdecydowanie skuteczniejsza byłą w ataku i polu zagrywki. Tym ostatnim elementem zdobyła 2 punkty. W sumie zapisała na swoim koncie 9 oczek.

[nextpage]

Elżbieta Skowrońska - 3,5

Na boisku pojawiała się jedynie w roli zmienniczki. W końcówce trzeciego seta, jej wejście na plac gry pomogło biało-czerwonym rozstrzygnąć partię na swoją korzyść. Skowrońska najpierw zapunktowała zagrywką, a chwilę później udanie zakończyła atak, czym ostudziła zapędy rywalek liczących na zwycięstwo 3:0. W czwartej partii zaprezentowała się równie udanie, jednak to nie pomogło Polkom w doprowadzeniu do tiebreaka.