WP SportoweFakty / Asia Błasiak / Reprezentacja Polski mężczyzn

ME 2017 w siatkówce. Kto był liderem Orłów? Wybierz najlepszego reprezentanta Polski

Olga Krzysztofik

Rywalizacja w Mistrzostwach Europy 2017 w siatkówce powoli dobiega końca. Reprezentacja Polski zakończy turniej na 10. miejscu. Czytelnicy WP SportoweFakty wybierają najlepszego siatkarza naszej kadry.

Tegoroczny turniej to już 30. edycja mistrzostw naszego kontynentu. Po raz pierwszy Polska była samodzielnym gospodarzem czempionatu.

Dla Biało-Czerwonych mistrzostwa zakończyły się na etapie barażu o ćwierćfinał. W fazie grupowej podopieczni Ferdinando De Giorgiego wygrali dwa mecze, przegrywając jeden, dzięki czemu uplasowali się na drugim miejscu w grupie A. To dało im awans do barażu. Jednak walkę o ćwierćfinał przegrali ze Słowenią 0:3. Tym samym turniej zakończyli na 10. miejscu.

Teraz macie okazję wybrać Polaka, który spisał się najlepiej w trakcie Mistrzostw Europy 2017 w siatkówce. Na głosowanie macie dwa dni, wyniki ogłosimy 6 września.

Reprezentanci Polski nominowani do głosowania czytelników WP SportoweFakty:

Rozgrywający

Fabian Drzyzga
Podstawowy gracz kadry, De Giorgi konsekwentnie stawiał na Drzyzgę, choć ten nie zachwycał swoją postawą. W niektórych akcjach szwankowało tempo i dokładność wystaw, brakowało jego dobrej zagrywki.

Grzegorz Łomacz
Żelazny zmiennik Drzyzgi. Gdy dostawał szansę gry, nie zawodził. Na boisko wprowadzał więcej spokoju i dokładności.

Atakujący

Łukasz Kaczmarek
Kaczmarek może z powodzeniem pretendować do tytułu odkrycia tego sezonu reprezentacyjnego. W ME nie zjadła go trema, a jego gra była skuteczna w ataku i polu zagrywki.

Dawid Konarski
Dla podstawowego atakującego i jednego z liderów kadry nie był to udany turniej. Brakowało jego skuteczności ataku i świetnego czucia w bloku.

Środkowi

Mateusz Bieniek
Mimo że na tydzień przed startem ME doznał kontuzji, to wystąpił w turnieju. Zaliczył dobre mecze, ale słabo wypadł w bloku - w fazie grupowej zdobył tym elementem jeden punkt.

Jakub Kochanowski
Dawał krótkie zmiany, a jego gra wzbudzała zachwyt tych, którzy jeszcze go nie znają. Kochanowski to przyszłość polskiej siatkówki.

Bartłomiej Lemański
Za Lemańskim udane mistrzostwa. Wyraźnie rozkręcał się z meczu na mecz, za każdym razem rozpoczynając spotkanie w wyjściowym składzie.

Łukasz Wiśniewski
Był podstawowym graczem tylko w meczu otwarcia, potem zastąpił go Bieniek.

Przyjmujący

Rafał Buszek
Kolejny żelazny zmiennik w polskiej kadrze. Pojawiał się na boisku w celu poprawy przyjęcia.

Michał Kubiak
Był najjaśniejszym punktem reprezentacji w fazie grupowej - dobrze grał w każdym elemencie, a do walki napędzała jego postawa. Jednak w barażu z seta na set grał mniej skutecznie.

Bartosz Kurek
Zabłysnął przeciwko Finlandii. Jednak w pozostałych meczach miał problemy albo w przyjęciu, albo w ataku.

Artur Szalpuk
Więcej zagrał dopiero w barażu ze Słowenią. W ataku radził sobie dobrze, ale miał problemy z trudną zagrywką rywali.

Libero

Damian Wojtaszek
Po raz pierwszy i zarazem ostatni pojawił się na boisku w trzecim secie barażu ze Słowenią.

Paweł Zatorski
Podstawowy libero polskiej reprezentacji zagrał jeden bardzo dobry mecz - przeciwko Estonii. W pozostałych spotkaniach radził sobie już gorzej.