Materiały prasowe / FIVB / Na zdjęciu: siatkarze reprezentacji Kanady

MŚ 2018: Egipt wciąż bez wygranego seta. Drugie zwycięstwo Kanadyjczyków, ale łatwo nie było

Dominika Pawlik

Egipcjanie przegrali 2. mecz podczas mistrzostw świata siatkarzy, ale przez dwa sety stawiali opór Kanadyjczykom, którzy ostatecznie triumfowali 3:0.

Reprezentacje Kanady i Egiptu nie miały przerwy od rywalizacji. Stanęły po dwóch stronach siatki w ramach zmagań w grupie B, która swoje spotkania toczy w miejscowości Ruse.

W Arena Mombat chłodną głowę do samego końca utrzymali podopieczni Stephane'a Antigi, którzy mieli trudne chwile w tym starciu. Afrykańskiej drużynie zabrakło po prostu doświadczenia, przez co w czwartkowej potyczce w ostatecznym rozrachunku nie zdołała nawet wywalczyć seta, choć było niezwykle blisko.

Początek spotkania był bardzo obiecujący dla Kanadyjczyków, którzy odskoczyli błyskawicznie na pięć punktów (11:6). Dobra gra blok-obrona rywali sprawiła, że zdołali odrobić tę stratę i dogonić przeciwników w końcówce (22:22). Szczególnie dobrze czytali kierunki ataków Johna Perrina.

Gra toczyła się punkt za punkt, jednak w decydujących chwilach nie zawodził Nicholas Hoag, nowy nabytek Stoczni Szczecin. Siatkarz pozwolił swojej drużynie wyjść na prowadzenie w meczu.

Wydawało się, że Kanada pójdzie za ciosem, ale Egipcjanie wcale nie zamierzali odpuszczać, przeciwnie - poczuli, że rywal jest w zasięgu. Hisham Ewais dwoił się i troił, a jego ekipa odskoczyła faworytom (8:4). Antiga nieco się niecierpliwił, ale ostatecznie uspokoił grę swoich podopiecznych. Znów jednak doszło do dramatycznej końcówki. Ekipa z Ameryki Północnej wyszła z opresji i podwyższyła prowadzenie.

W trzeciej partii było już nieco mniej walki. Kanada w pełni zaprezentowała swoje walory, od początku do końca utrzymując inicjatywę, dzięki czemu zainkasowała kolejne trzy punkty do tabeli.

Przez zespołem Antigi jeszcze najtrudniejsze spotkania z Francją czy Brazylią. Egipcjanie na razie zamykają tabelę.