Materiały prasowe / ATP / Na zdjęciu: Hubert Hurkacz

Udane rozpoczęcie Huberta Hurkacza. Tyle zarobił za wygrany mecz w ATP Metz

JF

W drugiej rundzie Hubert Hurkacz pokonał Dominika Thiema 6:3, 6:4. Polak w Metz rywalizuje o 81,3 tysięcy euro (386,5 tys. złotych), które zainkasuje zwycięzca turnieju. Aby zgarnąć główną nagrodę i obronić tytuł, musi wygrać jeszcze trzy mecze.

Hubert Hurkacz rozpoczął walkę o obronę tytułu w turnieju ATP 250 w Metz. W czwartek Polak rozprawił się w dwóch setach z Austriakiem Dominikiem Thiemem, mistrzem US Open 2020 (6:3, 6:4).

Polak rozpoczął rywalizację od drugiej rundy, bowiem w pierwszej otrzymał "wolny los". Mecz z Thiemem potrwał jedynie 75 minut, a austriacki tenisista nie był w stanie przeciwstawić się wrocławianinowi. W kolejnym spotkaniu Hurkacz zmierzy się z Arthurem Rinderknechem.

W całym turnieju 10. tenisista światowego rankingu zarobił już 16,2 tysięcy euro (77 tys. złoty). To efekt awansu do ćwierćfinału. Polak już w piątek (23 września) stanie przed szansą niemal podwojenia tego dorobku.

Jeżeli uda mu się wywalczyć awans do półfinału, otrzyma 27,9 tys. euro (132,6 tys. złoty). Najpierw jednak musi pokonać obecnie 60. tenisistę na świecie - Francuza Rinderknecha.

Najlepszy tenisista, który wygra francuski turniej otrzyma 81,3 tys. euro (386,5 tys. złoty). To praktycznie dwukrotność sumy, którą wrocławianin otrzymał za zwycięstwo w 2021 roku. Nasz zawodnik musi wygrać jeszcze trzy spotkania, aby obronić tytuł.

Przypomnijmy, że Hurkacz w Metz rozstawiony jest z numerem drugim. Z "jedynką" rywalizował Danił Miedwiediew, który niespodziewanie w czwartek przegrał w trzech setach z Stanem Wawrinką.